Etkinlikler > HOTEL DESIGN SHOW 2016 > TUBA SONER DESIGN OFFICE

Barışı ve hayatın önemini sakuralar anlatır.

“En güzel, en parlak renklerini dökülmeden hemen önce yaşar. Açtığı dönemde barış festivallerinin düzenlenmesi de bu yüzdendir sakuraların. Bizler de yaşamın içinde parlayan hayatın güzelliklerini kaybetmeden, nefret yerine barış çiçekleri verelim birbirimize; sevgiyle, aşkla…” Tuba Soner Design Office ekibi, Hotel Design Show için hayata geçirdiği oda tasarımında yola çıkış noktasını işte bu sözlerle anlatıyor.

Ekibin tasarladığı butik otel odası, doğa ve insan ilişkisine gönderme yapıyor. Tasarımda doğayı ana unsur olarak belirleyen Tuba Soner Design Office, Japonya’nın kutsal çiçeği Sakura’yı da barışın, sevginin ve yaşam enerjisinin sembolü olarak konumlandırdı. Kapı girişinde melek ve kuşlar barışı, akan sular, canlı yosunlar doğayı, odanın içerisindeki salıncak, sarkıt su kovası, kütük şeklindeki lavabo detayları insanın doğayla ilişkisini anlatıyor. Doğanın üretkenliğine ise kadın vücudunu anımsatan ve özel olarak tasarlanan fuşya sandalye ile dikkat çekiliyor.

Proje Tasarım Takımı 

Tuba Soner

Kurucu Y. Mimar


Dolunay Gürdal
İç Mimar / Proje Şefi


Zeynep Güney
İç Mimar


Damla Kökten
İç Mimar


Yasemin Dürüstkan Kuzay
İç Mimar


Eray Keskinel
İç Mimar


Gül Kaplan Ataykan
Özkan Yeşiloğlu

destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler