Etkinlikler > 2011 Etkinlikleri > Innovdesign 2011

GELECEĞİN MEKANLARINI YARATIYORUZ…
Anfaş ve T.M.M.O.B. İçmimarlar  Odası Antalya Şubesi işbirliği ile ilki düzenlenecek olan  INNOVDESIGN 2011 yarışması ile uluslararası standartlarda Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilecektir.
Yarışmaya katılacak olan proje sahiplerini,  22. Anfaş Hotel Equipment 2011 Ağırlama, Konaklama ve İkram sektörü ekipmanları fuarının yaklaşık 30.000 profesyonel ziyaretçisi ile bir araya getirerek  hem kendilerini tanıtmaları hem de projelerinin yatırımcılar tarafından uygulanması hedeflenmektedir.
Türkiye’nin içmimarları geleceğin mekanlarını tasarlarken,  yaratıcılıklarını, bilgilerini ve farklılıklarını yansıttıkları projeleri ile rakiplerinin önüne geçerek mesleki başarılarını sergileyeceklerdir.

INNOVDESIGN 2011 iki kategoride gerçekleştirilecektir.
 1. Kategori; Üniversitelerin içmimarlık lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşecektir.
 2. Kategori; Üniversitelerin içmimarlık bölümünden mezun olmuş ve T.M.M.O.B. İçmimarlar Odasına kayıtlı profesyonellerin katılımı ile gerçekleşecektir.

KATILIM KOŞULLARI

Profesyoneller için;

 1. Üniversitelerin İç Mimarlık bölümünden mezun olmak ve T.M.M.O.B. İçmimarlar Odasına kayıtlı olmak gerekmektedir.
 2. En fazla 2 proje ile katılım gerçekleştirilebilinir. İç mekan alternatifleri; oda, bar, restoran veya lobi olmalıdır.
 3. Yarışmaya gönderilecek projeler daha önce uygulanmamış olmalıdır.
 4. Yarışmaya gönderilecek olan projelerde kurum adı ve/veya iç mimarın bilgileri yerine kendileri tarafında belirlenmiş rumuz yer almalıdır. Rumuz 4 harfi geçmemeli ve 5cm x 8 cm lik kağıtlara yazılarak paftaların arkasına ve rulo kutusunun üzerine yapıştırılmalıdır. Paftaların ön yüzünde bu tür bilgiler bulunmamalıdır.
 5. Projeler dikine kullanılan 70x100 cm boyutlu en çok 5 pafta, 1/20 ölçekli, plan kesit, görünüş ve detaylarla gerekli mekan ve mobilya perspektiflerden oluşan teknik sunumla yapılacaktır. Proje teslim paftaları rulo yapılmış olarak ve rulo kutusu içinde olmalıdır. 
 6. Projeler ile birlikte 200 kelimelik bir açıklama raporu hazırlanmalıdır.
 7. Projelerin ayrıca CD olarak 300 dpi çözünürlükte teslim  edilmesi gerekmektedir. CD içinde ayrıca proje sahibinin fotoğrafı ve kısa özgeçmişi yer almalıdır.
 8. Yarışmaya katılacak olan projeler  05 Ocak 2011 saat 17:00 a kadar aşağıdaki adrese teslim edilmelidir.
 9. İlk 10’na giren proje sahipleri 21 Ocak 2011 Cuma günü saat 14:00 dan itibaren  jüri ve ilgili profesyonel ziyaretçiler önünde 10 dakikalık  sunum gerçekleştirmelidir.

 

Öğrenciler için;

 1. Üniversitelerin İçmimarlık bölümlerinde  öğrenci olmak gereklidir.
 2. En fazla 2 proje ile katılım gerçekleştirilebilinir.
 3. Proje içeriği sadece oda tasarımı ile sınırlandırılmıştır 60 metrekarelik alanda tasarlanması istenmiştir..
 4. Yarışmaya gönderilecek projeler daha önce uygulanmamış olmalıdır.
 5. Yarışmaya gönderilecek olan projelerde kurum adı ve/veya içmimarın bilgileri yerine kendileri tarafında belirlenmiş rumuz yer almalıdır. Rumuz 4 harfi geçmemeli ve 5cm x 8 cm lik kağıtlara yazılarak paftaların arkasına ve rulo kutusunun üzerine yapıştırılmalıdır. Paftaların ön yüzünde bu tür bilgiler bulunmamalıdır.
 6. Projeler dikine kullanılan a3 kağıdına 5 pafta, 1/100 ölçekli, plan kesit, görünüş ve detaylarla gerekli mekan ve mobilya perspektiflerden oluşan teknik sunumla yapılacaktır. Proje teslim paftaları rulo yapılmış olarak ve rulo kutusu içinde olmalıdır.
 7. Projeler ile birlikte 200 kelimelik bir açıklama raporu hazırlanmalıdır.
 8. Projelerin ayrıca CD olarak 300 dpi çözünürlükte teslim  edilmesi gerekmektedir. CD içinde ayrıca proje sahibinin fotoğrafı ve kısa özgeçmişi yer almalıdır.
 9. Yarışmaya katılacak olan projeler 05 Ocak 2011 saat 17:00 a kadar aşağıdaki adrese teslim edilmelidir.
 10. İlk 10’na giren proje sahipleri 21 Ocak 2011 Cuma günü saat 14:00’dan itibaren  jüri ve ilgili ziyaretçi kitlesi önünde 10 dakikalık  sunum gerçekleştirmelidir.

 

TESLİM ŞEKLİ

 1. Yarışmaya gönderilecek olan projelerde kurum adı ve/veya içmimarın bilgileri yerine kendileri tarafında belirlenmiş rumuz yer almalıdır. Rumuz 4 harfi geçmemeli ve 5cm x 8 cm lik kağıtlara yazılarak paftaların arkasına ve rulo kutusunun üzerine yapıştırılmalıdır. Paftaların ön yüzünde bu tür bilgiler bulunmamalıdır.
 2. Projeler dikine kullanılan 70x100 cm boyutlu en çok 2 pafta, 1/20 ölçekli, plan kesit, görünüş ve detaylarla gerekli mekan ve mobilya perspektiflerden oluşan teknik sunumla yapılacaktır. Proje teslim paftaları rulo yapılmış olarak ve rulo kutusu içinde olmalıdır. 
 3. Projelerle birlikte 200 kelimelik bir açıklama raporu teslim edilmelidir.
 4. Projelerin CD olarak 300 dpi çözünürlükte teslim edilmesi gerekmektedir.  CD içinde ayrıca proje sahibinin fotoğraf ve kısa özgeçmişi yer almalıdır.
 5. Kargo yolu ile gelen projelerdeki hasarlardan  T.M.M.O.B. İçmimarlar odası Antalya Şubesi ve Anfaş sorumlu değildir.
 6. Yarışmaya katılacak olan projelerin 05 Ocak 2011 tarihine kadar aşağıdaki adrese eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir.

 

INNOVDESIGN 2011 YARIŞMA SEKRETERYASI
Anfaş A.Ş.
Antalya Expo Center
Pınarlı Beldesi Aksu / Antalya
Tel: 0 242 462 20 00 / 126 – 128
info@anfashotelequipment.com

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

Projeler tercih edilen mekana yerleşim, tüm kullanıcılara uygunluk, konsept, modülerlik, diğer farklı ebatlardaki mekanlarda kullanılabilirlik, uluslararası standartları esas alarak değerlendirilecektir.
destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler