Etkinlikler > HOTEL DESIGN SHOW 2016

PICCO DESIGN & ARCHITECTURE

Kurumsal renkleri ile odaya hayat verdi.

Son dönemin trendlerini “Tasarımlarda kullanım kolaylığı büyük önem taşımaya başladı. Misafirlerin tercihi, güçlü ama bir o kadar kullanışlı mekân tasarımları” cümleleriyle özetleyen Picco Architecture proje tasarım ekibi, oda tasarımında da bu gelişmeleri dikkate aldı. “Hotel Design Show’daki odamızın tasarımında kullanım kolaylığı ve rahatlığını ön plana aldık. Misafirleri karmaşadan uzaklaştırarak sade ve günümüz modern tasarım anlayışı ile rahat bir tatil geçirecekleri oda tasarladık” açıklamasını yapan Picco Architecture ekibi, odaya imzasını da kurumsal renklerini kullanarak attı.

DUAL INTERIORS

Geçmişin ihtişamı ile geleceğin zekasını harmanladı.

“Oda tasarımlarında konsept ne olursa olsun, yaşam alanında hedef kullanıcının mutluluğu ve rahatlığı” fikrini benimseyen Dual Interiors, Hotel Design Show’da geçmişin ihtişamı ile geleceğin zekasını harmanladığı oda tasarımı ile göz doldurdu. Dual Interiors, klasik tasarım öğelerini mizahi bir dilde yorumlayarak geleceğin modernizminin yaşattığı oda tasarımında, çiçeğin saflığına da vurgu yapıyor. Kontrast olarak çiçeğin saflığını ve aşkın iddiasını taşıyan Dual Interiors’un tasarladığı otel odası misafirlere lüks, konfor ve sanat anlayışını hissedebilecekleri bir yaşam alanı sunuyor. Çiçeğin sadeliğinden esinlenilen tasarımda dingin bir renk paleti ve yalın formlar dikkat çekiyor.

MİMOZA MİMARLIK

Hayatlarının anlamını tasarımlarına taşıdılar

Hotel Design Show için hazırladığı oda tasarımında çıkış noktası, Mimoza Mimarlık için çok büyük bir anlam taşıyor. Mimoza, onlar için hem gecelerini gündüzlerine katarak büyüttükleri şirketlerinin hem de kızlarının ismi. Mimoza Mimarlık’ın kurucuları Buket Şanlılar Özcan ve Cüneyt Özcan, Hotel Design Show’da mimoza çiçeğini işledi. Mimoza Mimarlık, oda tasarımının hikayesini şöyle anlatıyor: “Mimoza, bizim için sadece bir çiçek adı değil. Kalbimizin attığı, günümüzü, gecemizi, hayatımızı geçirdiğimiz Mimoza Mimarlık, sonrasında ise hayatımızın adını verdiğimiz kızımız Mimoza oldu. Kışın ilk rengi olan mimoza çiçeği kış sonu ve bahar başında çiçeklerini açar. Kırılması zor olan dalları, ama bir o kadarda uçucu ve narin çiçekleri vardır. Sarı, beyaz ve menekşe rengi olan küçük, yuvarlak ve çiçekleri çok uçucu tüy gibi yapıya sahip olan mimoza çiçeğini yatak başında stilize edip kullanırken, özel tasarım el işçiliği masif tablamızın içinde de baharın özlemiyle farklı bir çiçek olan bahar dalını işledik. Oda tasarımını yaparken baharın renklerini de işlediğimiz sıcak bir oda kurguladık.”

HUMAY YAPI İÇ MİMARLIK

Farklı malzemeleri cesurca kullandı.

“Tasarım, düşündüğünüz ve baktığınız yerden farklı olanı görebilmektir” diyen Humay in.de.co, Hotel Design Show için tasarladığı otel odası ile farklı malzemelerin uyumunu sergiledi. Oda tasarımında çiçek konseptinin içinde barındırdığı duygular, bir arada görülmeye alışık olunmayan farklı malzemeler kullanılarak anlatılıyor. Tasarımda farklı malzemeleri cesur bir şekilde kullanan Humay in.de.co’nun, bazı bölümlerde tamamlayıcı bazı bölümlerde doğrudan kullandığı çiçek hareketleri ile odaya farklı bir kurgu kattığı dikkat çekiyor.

ARTUS DESIGN

Sakura çiçeğinden ilham aldı yaşamın enerjisini otel odasına taşıdı.

Çiçekleri açtığında büyüleyici bir etki yaratır. Ağır ağır açan çiçekleri çok çabuk dökülür. Meyve vermeyen kiraz ağacı Sakura, Japonya’da baharın müjdecisidir. Daha solmadan çiçeklerini döktüğü için ölüm ile yaşamın birlikteliğini ifade eder… Sakura, hikayesiyle Hotel Design Show’da yer alan CEOS Group ve Artus Design’in otel odası tasarımında ilham kaynağı oldu. CEOS Group ve Artus Design’in otel odası tasarımında misafirleri karanlık bir halka karşılıyor. Bu karanlık halka oluşumun başlangıcını simgeliyor. Karanlığın içindeki noktasal ışık tohum ise figürü olarak düşünülmüş.

«123»
destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler