Haberler > 2017 Yılı > ANFAŞ’tan Denizli Basınına Büyük Açıklama: 2016 Yılında Faaliyete Başlayan Firmalara Fuar Katılım Ücreti Yok!

ANFAŞ Fuarcılık gerçekleştireceği fuarlarıyla ilgili olarak Türkiye genelinde başlattığı Basın ve Sektör Buluşması Toplantısı’nı 03 Ocak 2017’de Denizli’de gerçekleştirildi. Basın ve sektör yetkililerinin büyük katılım gösterdiği toplantıya Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Uğur ERDOĞAN ve ANFAŞ Genel Müdürü Sayın Murat ÖZER konuşmacı olarak katıldılar.

 

Gıda & İçecek ve Ağırlama-Konaklama sektörlerimizin uluslararası ölçekte hak ettiği yere ulaşabilmesi ve yeni fırsatlara yelken açabilmesinin ilgili kurumların ortak amaçlarla bir araya gelmesiyle mümkün olacağına inanan ANFAŞ, dünyanın çeşitli ülkelerinden ilgili profesyonelleri sektördeki gelişmelerin sergileneceği fuarlarında buluşturuyor.

 

2016 Yılında Faaliyete Başlayan Firmalara Fuar Katılım Ücreti Yok!
ANFAŞ Fuarcılık, 2016 yılında faaliyete başlayan firmalara ücretsiz fuar katılımı sağlayacağını açıkladı. ANFAŞ Genel Müdürü Murat ÖZER, “2016 herkes için çok zorlu bir sene oldu. Zaten var olan krizin üzerine darbe girişimi ve sonrasında yaşanan uçak kazasıyla pek çok firma zorlandı, kepenk indiren çok oldu. ANFAŞ Fuarcılık olarak 2016 senesinde faaliyete geçen firmalara bir jest yapıyoruz ve faaliyet belgesini getiren firmalardan fuar katılım ücreti almıyoruz” şeklinde konuştu.


ANFAŞ, Fuarlarına Yenilenen ve Büyüyen Binasında Hazırlanıyor!

ANFAŞ Genel Müdürü Murat ÖZER “ Yenilenen fuar alanı, 40.000 m2 kapalı ve 20.000 m2 açık sergi alanları ve bir tanesi 1.000 kişilik olmak üzere 15 adet kongre ve 1.400 araçlık kapalı otoparkı ile hizmet veriyor olacak” dedi. ÖZER, 18-21 Ocak 2017 tarihlerinde düzenlenecek ANFAŞ HotelEquipment ve 15-18 Şubat 2017 tarihlerinde düzenlenecek ANFAŞ FoodProduct fuarlarının kendi sektörlerine ivme kazandıracağının da altını çizdi.

ANFAŞ Genel Müdürü Özer "Amacımız fuarlara gelen ziyaretçinin kalitesini artırmak. Böylece fuarın ekonomiye sağladığı faydalar da artacak," dedi. Özer, Antalya'ya 61 havayolu şirketinin yurt dışı kaynaklı 255 şehirden direkt uçuş gerçekleştirdiğini kaydederek, fuarların uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere ihtiyacı olduğunu, kış aylarında bile Antalya'dan 35-40 ülkeye uçulabildiğini söyledi. Özer, amaçlarının ziyaretçi kalitesini artırmak olduğunu belirterek, böylece ekonomik katkının da artacağını, Türkiye'nin 410 fuarla ekonomiye 1,4 milyar avro katma değer sağlarken, Almanya'nın 371 fuarla 23,5 milyar avro katma değer sağladığını sözlerine ekledi.

TANITIMLAR HIZLA DEVAM EDİYOR!

Bu yıl özellikle Afrika, Ortadoğu, Arap Yarımadası, Türki Cumhuriyetleri, Rusya ve İran’ın öne çıkacağı Hotel Ekipmanları ve Gıda fuarlarında bu bölgelerden gelecek olan ziyaretçiler ile fuar katılımcıları bir araya gelecek.

 

BU YILKİ YENİLİLİKLER ARASINDA;

·         DEİK - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu & ANFAŞ işbirliği ile her iki fuar için de İran'dan 100’er kişilik alım heyeti organizasyonuna başlandı.

·         BAKA - Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı & ANFAŞ işbirliği ile her iki fuar için de Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ve Arap Yarımadası bölgesinden 200’er kişilik alım heyetleri için çalışmalar şimdiden başlatıldı.

·         TÜROFED -Türkiye Otelciler Federasyonu ve AKTOB - Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ile yapılan ziyaretçi tanıtım çalışmalarıyla her bir fuar için 81 ilde tanıtım çalışması yapılması ve 500'er kişilik A+ ve A-sınıfı alıcıların fuara getirilmesi için protokol imzalandı.

·         MÜSİAD - Müstakil İş Adamları Derneği & ANFAŞ işbirliğiyle Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere, 28 ülkenin yurt dışı temsilcilikleriyle ziyaretçi tanıtım çalışmalar başlatıldı: Azerbaycan, Türkmenistan, Tacikistan, Kazakistan, Kırgızistan,  Suudi Arabistan, ABD, Avustralya, Avusturya, Brüksel, Danimarka, Almanya, Hollanda, Gürcistan, Katar, K.K.T.C., Irak, Hollanda, İngiltere, Japonya, Macaristan, Makedonya, Nijerya, Fransa, Çin, Romanya, Singapur ve Ukrayna.

·         BAİB - Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin katkıları ve Ekonomi Bakanlığı destekli alım heyetini kapsayan ülkeler:

Hotel Ekipmanları Fuarı: Almanya, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Tunus, Mısır, İtalya, Balkan Ülkeleri, İran, Irak, Türki Cumhuriyetleri, K.K.T.C., Afrika, ADB, Polonya, Pakistan, İngiltere, Fransa, Yunanistan
Gıda Fuarı: Fransa, Almanya, Rusya, Gürcistan, Moldova, Makedonya, Romanya, Bulgaristan, İran, Irak, İngiltere, Hollanda, ABD, İtalya, Libya, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Mısır, Brezilya, Malezya, Azerbaycan, Çin, Japonya, Kazakistan, Kosova, K.K.T.C., Tunus, Fas, Nijerya

·         TESK - Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı ve Antalya Esnaf ve Sanat Odaları Birliği Başkanı ile tanıtım ve yurt içi ziyaretçi çalışmaları ve alım heyetlerinin fuara getirilmesi için çalışmalara başlandı

·         TUSİD- Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği ve GİMAT -Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancılar Derneği ile hem katılımcı, hem ziyaretçi tanıtım ve davet çalışmalarına başlandı.

 

15-18 Şubat 2017 tarihlerinde 24. kez gerçekleşecek olan FoodProduct Fuarı, kendi bünyesindeki Gıda Danışma Kurulu çalışmaları kapsamında konusunda öncü derneklerle işbirlikleri yürütmekte, gıda sektöründe çeşitli konuları masaya yatıran basın toplantıları düzenlemekte ve yaklaşmakta olan fuar organizasyonuna hızlı bir şekilde hazırlanmaktadır. Bununla beraber bu yıl ilki yapılacak olan ve gurme takipçilerinin şimdiden ilgisini uyandıran “Gastro Design Show-2017” adlı organizasyonda dünya çapında isim yapmış executive chefler tarafından hazırlanacak À la carte menüler iç mimarların projelendirip uygulamasını yaptığı restoranlarda sektör profesyonellerine tadımlık sunulacaktır. Her iki fuar da adından uzun zaman söz ettirecek çeşitli etkinliklerin yanı sıra pek çok kamu ve sivil toplum kuruluşlarına da ev sahipliği yapacak.

 

Yeni İş Birlikleri ve Daha Fazla Ziyaretçi & Alım Heyetleri

18-21 Ocak 2017'de 28.'si düzenlenecek olan HotelEquipment Fuarı, turizm ve konaklama sektörü başta olmak üzere restoran ve gıda gibi yan sektörlerden de pek çok profesyoneli bir araya getirmektedir. Teknoloji ve inovasyonun hakim olduğu şu günlerde, çağın getirdiği yenilikleri yerinde sergileyerek bilgi paylaşımında bulunan ulusal ve uluslararası pek çok katılımcının ve yenilikleri takip ederek yerinde sıcak iş bağlantıları yapmak isteyen profesyonellerin bir araya geldiği HotelEquipment Fuarı alanındaki diğer fuarlara rakip olup sektör duayenleri tarafından yakından takip edilmektedir. Başta TÜROFED olmak üzere, turizm ve konaklama sektörünün ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılması konusunda pek çok dernek ve birlikten destek alan HotelEquipment Fuarı sektör profesyonellerini ortak paydada buluşturmaktadır. TÜROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu), TUSİD (Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği), AKTOB (Akdeniz Turistik Otelciler İşletmeciler Birliği), BAİB (Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği) ve BAKA (Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı) tarafından desteklenmekte ve ANFAŞ tarafından organize edilmekte olan fuarı, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek sektör profesyonellerinin yanı sıra Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, İspanya, İsrail, İran, Hindistan, Ürdün, Lübnan, Suudi Arabistan, Ukrayna, Rusya ve Yunanistan'ın da aralarında olduğu 60 ülkeden yüzlerce sektör profesyonellerinin ziyaret etmesi bekleniyor.

 

Ticaret Odaklı Fuarlar

Otel ve konaklama sektörünün profesyonelleri, proje ve taahhüt firmaları, mimarlar, restoran işletmecileri ve cafè-pastane işletmecilerini 40 bin metrekare kapalı alanda bir araya getirecek olan fuar, eş zamanlı düzenlenecek olan kongre, konferans, panel ve seminerler sayesinde sektör duayenlerini, akademisyenleri, kamu sektörünü ve özel sektörü de tek bir çatı altında buluşturmuş olacak. “2,5 milyar dolar ihracat hacmine sahip olan sektörün ticaret odaklı fuarı için geri sayım başladı” diyen ANFAŞ Genel Müdürü Murat ÖZER, fuarın yenilikçi içerikleri ile otelcilik ve yiyecek-içecek dünyasına yön vermek için ziyaretçilerini beklediğini ilave etti. Sıra dışı etkinlikleri ve farklı sunumuyla sektörün en kapsamlı fuarı olan ANFAŞ 28. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı adından uzun zaman söz ettirecek organizasyonlarının hazırlıklarına hızla devam ediyor.

 

Sektörün En Kapsamlı Fuarı ve Konferansları

ANFAŞ Otel Ekipmanları Fuarı ve Konferansları Antalya’da her sene olduğu gibi bu sene de otel ve restoran sahiplerinden yöneticilerine, pasta şeflerinden F&B müdürleri, satın alma müdürleri, barmen ve baristalara kadar 20.000’den fazla sektör profesyonelini bir araya getirmeyi hedefliyor. Etkinliğin amacı en geniş network ağını oluşturmak ve katılımcılarına daha fazla iş yapma imkânı sunmak.

 

Detaylı Bilgi İçin:

Esra KULOĞULLARI

Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü

GSM: 0533 594 33 77

esra.kulogullari@anfas.com.tr


destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler