Haberler > 2016 Yılı > ANFAŞ Fuarları'nın İstanbul Çıkartmasında Ortak Paydaşları TÜROFED, TUSİD, EGD ve POYD Bir Araya Geldi!

Antalya’da düzenlenmekte olan 18-21 Ocak 2017 tarihlerindeki HotelEquipment ve 15-18 Şubat 2017 tarihlerindeki FoodProduct Fuarları yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi çalışmalarına şimdiden başladı. Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de 6 Aralık Salı günü düzenlenen basın toplantısına ANFAŞ – Antalya Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü Sn. Murat ÖzerTÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Osman Ayık,  TUSİD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ahmet Gürkaynak, EGD Dernek Başkanı Sn. Celal Toprak ve POYD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Edip Nazım Araç konuşmacı olarak katıldılar.


ANFAŞ Fuarcılık, tüm ülkede konaklama ve ağırlama sektörünün şimdiden merakla beklediği Hotel Ekipmanları Fuarı’na bu sene ilk defa sözleşme imzaladığı TÜROFED ve yıllardır süregelmekte olan TUSİD ve POYD desteğini arkasına alarak hazırlanıyor.


Toplantıda konuşan TÜROFED – Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ayık "Bir zamanlar sadece tezgâh üretirken şu anda her türlü otel ekipmanı üretir hale geldik. Bu büyük avantajlarımızdan," şeklinde konuştu. Başkan Ayık,2016'nın turizm sektörü için zor geçtiğini belirterek 2017'den umutlu olduklarını söyledi. Türkiye'nin tekrar turizm sektöründe en önemli noktalara geleceğini vurguladı. ANFAŞ Antalya Fuarcılık A.Ş.’nin sektörün en  önemli fuarlarından birini organize ettiğini dile getiren Ayık, şirketin son yıllarda yapılan yatırımlarla ANFAŞ’ın bugün en önemli fuar merkezlerinden birisine sahip olduğunusöyledi. Ayık, Antalya'nın her yıl 10-11 milyon misafiri ağırladığını, turistlere her fiyat kategorisinden alternatif sunduğunu anlatarak, bu şehirde daha iyi fuarların yapılması temennisinde bulundu. Kendilerinin de federasyon olarak tüm bileşenleri ile fuara katkı sağlayacaklarını aktaran Ayık, fuarcılığın devlet politikası olarak görülmesi gerektiğinin altını çizdi. Ayık, “ANFAŞ’la beraber yürümeye devam ediyoruz,” şeklinde konuştu.


TUSİD - Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak HotelEquipment Fuarı’nı her yıl olduğu gibi bu yıl da desteklediklerini belirterek, turistik işletmecilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bu fuarın yurt içi ve yurt dışında yeni açılan turistik işletmelerden her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırladığını söyledi. Dernek olarak hedeflerinin "Yurt dışındaki müşterilerini yurt içindeki fuarlarda ağırlamak" olduğunu dile getiren Gürkaynak, bu sayede bazı tanıtım ve pazarlama maliyetlerinin azaldığını vurguladı.


Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Edip Nazım Araçsektörün içinde bulunan bütün otel yöneticilerini fuara davet edeceklerini belirterek, "Elimizdeki teknolojik ilerlemeleri görmek gerekiyor. Şu ana kadar eksik yaptığımız görevleri yerine getirmek ve fuarlara katılmak istiyoruz." dedi.


ANFAŞ Genel Müdürü Özer, "Amacımız fuarlara ziyaretçi kalitesini artırmak. Böylece fuarın ekonomiye sağladığı katma değer de artacak," dedi. Özer, Antalya'ya yurt dışından 255 şehirden 61 havayolu şirketinin direkt uçuş gerçekleştirdiğini kaydederek, fuarların uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere ihtiyacı olduğunu, kış aylarında bile Antalya'dan 35-40 ülkeye uçulabildiğini söyledi. Özer, amaçlarının ziyaretçi kalitesini artırmak olduğunu belirterek, böylece ekonomik katkının da artacağını, Türkiye'nin 410 fuarla ekonomiye 1,4 milyar avro katma değer sağlarken, Almanya'nın 371 fuarla 23,5 milyar avro katma değer sağladığını sözlerine ekledi.


destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler