Haberler > 2016 Yılı

Kaan Kasa Hotel Ekipmanları Fuarımızda Yerini Aldı.
Otel kasaları sektörünün güçlü isimlerinden olan Kaan Kasa bu yıl 28'incisi düzenlenecek olan Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarımızda stand açmaya hazırlanıyor.

1994 yılında ticaret hayatına başlayan Kaan Kasa 1999 itibariyle çelik kasa, çelik dolap ve ahşap dolap üretimine başlamış olup, bugün çelik ve ahşap baza, yatak ve kilit üretimi de yapmaktadır. Amerikan şifreli kilit ve şifreli anahtarlı kilit seçenekleriyle müşteri memnuniyetini hedefleyen Kaan Kasa ürünlerinde %100 yerli imalat olan elektronik kilitler kullanmaktadır.


Sektörün öncüsü Kaan Kasa'ya ANFAŞ ailesi olarak "hoşgeldin" der, işbirliğimizin artarak devam etmesini temenni ederiz. 

Renovasyona Giren Kıyı Otelleri Otel Ekipmanları Fuarı'nda
%82'sinin Antalya'da olduğu belirlenen 4 ve 5 yıldızlı pek çok kıyı oteli 2016-2017 kış döneminde renovasyona girerek yenileme çalışması yaparken, ANFAŞ olarak ekibimiz de bu otellerle görüşerek bir otel için ihtiyaç duyulabilecek her türlü malzemenin temin edilebileceği HotelEquipment Fuarımızı ziyaret etmeleri için çalışmalar yaptı.


ANFAŞ Fuarları'nın İstanbul Çıkartmasında Ortak Paydaşları TÜROFED, TUSİD, EGD ve POYD Bir Araya Geldi!

Antalya’da düzenlenmekte olan 18-21 Ocak 2017 tarihlerindeki HotelEquipment ve 15-18 Şubat 2017 tarihlerindeki FoodProduct Fuarları yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi çalışmalarına şimdiden başladı. Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de 6 Aralık Salı günü düzenlenen basın toplantısına ANFAŞ – Antalya Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü Sn. Murat Özer, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Osman Ayık,  TUSİD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ahmet Gürkaynak, EGD Dernek Başkanı Sn. Celal Toprak ve POYD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Edip Nazım Araç konuşmacı olarak katıldılar.


ANFAŞ Fuarcılık, tüm ülkede konaklama ve ağırlama sektörünün şimdiden merakla beklediği Hotel Ekipmanları Fuarı’na bu sene ilk defa sözleşme imzaladığı TÜROFED ve yıllardır süregelmekte olan TUSİD ve POYD desteğini arkasına alarak hazırlanıyor.


Toplantıda konuşan TÜROFED – Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ayık "Bir zamanlar sadece tezgâh üretirken şu anda her türlü otel ekipmanı üretir hale geldik. Bu büyük avantajlarımızdan," şeklinde konuştu. Başkan Ayık, 2016'nın turizm sektörü için zor geçtiğini belirterek 2017'den umutlu olduklarını söyledi. Türkiye'nin tekrar turizm sektöründe en önemli noktalara geleceğini vurguladı. ANFAŞ Antalya Fuarcılık A.Ş.’nin sektörün en  önemli fuarlarından birini organize ettiğini dile getiren Ayık, şirketin son yıllarda yapılan yatırımlarla ANFAŞ’ın bugün en önemli fuar merkezlerinden birisine sahip olduğunu söyledi. Ayık, Antalya'nın her yıl 10-11 milyon misafiri ağırladığını, turistlere her fiyat kategorisinden alternatif sunduğunu anlatarak, bu şehirde daha iyi fuarların yapılması temennisinde bulundu. Kendilerinin de federasyon olarak tüm bileşenleri ile fuara katkı sağlayacaklarını aktaran Ayık, fuarcılığın devlet politikası olarak görülmesi gerektiğinin altını çizdi. Ayık, “ANFAŞ’la beraber yürümeye devam ediyoruz,” şeklinde konuştu.


TUSİD - Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak HotelEquipment Fuarı’nı her yıl olduğu gibi bu yıl da desteklediklerini belirterek, turistik işletmecilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bu fuarın yurt içi ve yurt dışında yeni açılan turistik işletmelerden her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırladığını söyledi. Dernek olarak hedeflerinin "Yurt dışındaki müşterilerini yurt içindeki fuarlarda ağırlamak" olduğunu dile getiren Gürkaynak, bu sayede bazı tanıtım ve pazarlama maliyetlerinin azaldığını vurguladı.


Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Edip Nazım Araç, sektörün içinde bulunan bütün otel yöneticilerini fuara davet edeceklerini belirterek, "Elimizdeki teknolojik ilerlemeleri görmek gerekiyor. Şu ana kadar eksik yaptığımız görevleri yerine getirmek ve fuarlara katılmak istiyoruz." dedi.


ANFAŞ Genel Müdürü Özer, "Amacımız fuarlara ziyaretçi kalitesini artırmak. Böylece fuarın ekonomiye sağladığı katma değer de artacak," dedi. Özer, Antalya'ya yurt dışından 255 şehirden 61 havayolu şirketinin direkt uçuş gerçekleştirdiğini kaydederek, fuarların uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere ihtiyacı olduğunu, kış aylarında bile Antalya'dan 35-40 ülkeye uçulabildiğini söyledi. Özer, amaçlarının ziyaretçi kalitesini artırmak olduğunu belirterek, böylece ekonomik katkının da artacağını, Türkiye'nin 410 fuarla ekonomiye 1,4 milyar avro katma değer sağlarken, Almanya'nın 371 fuarla 23,5 milyar avro katma değer sağladığını sözlerine ekledi.ANFAŞ İzmir'e Çıkarma Yaptı ve Emin Adımlarla İlerliyor!
ANFAŞ Antalya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Murat Özer, 15 Kasım'da İzmir'de düzenlenen basın toplantısında geçtiğimiz yıl Antalya ile İzmir arasında krize neden olan ayakkabı fuarı nedeniyle bozulan ilişkilerin toparlanması için çağrıda bulunurken, ANFAŞ'ın düzenlediği FoodProduct ve HotelEquipment Fuarları'nın tanıtımı da İzmir'e dolu dolu sesini duyurmuş oldu.

Yenilenen yapısı ile katılımcı ve ziyaretçilere 60 bin metrekarelik sergi alanı, biri 1000 kişilik olmak üzere 15 kongre salonu ve 1400 araçlık kapalı otoparkı ile hizmet verecek olan ANFAŞ'ın Genel Müdürü Özer, "Şu an İzmir'den yana 'Antalya dışında herkesi destekliyoruz' gibi bir bakış açısı var. Biz ANFAŞ olarak eski ilişkilerin tekrar toparlanmasını istiyoruz ve bu sorunun çözülmesi için yazılı talepte bulunduk. Fuarlarımız karşılıklı olarak birbirimize destek versin. Bizim talebimiz İzmir'e değil, İzmir'li iş adamlarınadır. Bu yıl katılımcıya hepimizin ihtiyacı var" şeklinde konuştu. 

Krizlerin fırsat olduğunu ve şimdi birlik olmak gerektiğini söyleyen Özer, İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş'a çağrıda bulunarak iki il arasında işbirlikleri ve desteğin tekrar canlanmasını istediklerini söyledi.


Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği İle Elele!
ANFAŞ olarak Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği'ne (BATÜDER) ziyarette bulunduk ve Balkan ülkelerinden fuarlarımıza ziyaretçi gelmesi yönünde görüşmeler yaptık.

İzmir'deki makamında ziyaret ettiğimiz BATÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Akın Kazançoğlu, ANFAŞ fuarlarının Balkan ülkeleri ile Türkiye arasındaki dostluk bağını daha da pekiştirecek ideal bir fırsat olduğunu söyleyerek Balkan ülkelerinden 50 kişilik alım heyeti getirmek üzere yapılacak çalışmaların yanı sıra, 85 Türk menşeli üye firmaya da duyuru yapacaklarını belirtti.

Nazik misafirperverliği için ANFAŞ ailesi olarak Sayın Kazançoğlu'na teşekkürlerimizi sunar, dostluğumuzun daha güzel ve kuvvetli işbirliklerine vesile olmasını temenni ederiz.


Yavuz Donat ANFAŞ’taydı!
ANTALYA
Yöresel Ürünler Fuarı...
Bu yıl yedincisi... Önceki gün açıldı... Açılışa Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de katıldı.
Geçen yıl gelmiştik.
Bu yıl da geldik.
Fuar... "Düğün, bayram, şölen, festival" gibi... Müthiş bir kalabalık... İnanılmaz bir şenlik.
Yörex-2016... Turizmin başkenti Antalya'nın "Moralini yükselten" bir etkinlik.

Yavuz DONAT'ın 28 Ekim 2016 Cuma günü Sabah gazetesinde yayınlanmış köşe yazısından alıntıdır.


Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) Ülkeleri Zirvesindeydik!
1. Uluslararası MENA Ülkeleri Antalya Zirvesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYTDA) desteği, Türk Hava Yolları (THY) sponsorluğu, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Serik Belediyesi ana organizasyonuyla 27 Ekim-1 Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirildi.
 
MENA ülkeleri ve Türkiye arasındaki ticari ve turistik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen ve MENA Bölgesi`ndeki 14 ülkenin 30 farklı kentinden 250 seyahat acentesinin katıldığı zirveye misafir olan ANFAŞ yetkilileri, 100'ün üzerinde acente yetkilisi ile görüşerek HotelEquipment ve FoodProduct fuarlarının tanıtımını yaptı. ANFAŞ fuarlarının sunduğu uluslararası hacim ve ticari hedefler sebebiyle kendi ülkelerinin gıda ve konaklama sektörlerinde ilgi uyandıracak potansiyele sahip olduğunu ve ANFAŞ fuarlarının kendi acentelerinin satışlarını arttırmak için iyi fırsatlar sunduğunu belirten pek çok acente yetkilisi, fuarlarımızı duyurmak için olumlu yaklaşımlar gösterdiler.

1. Uluslararası MENA Ülkeleri Antalya Zirvesi'ne katılan ülkelerin listesi şu şekildedir:
Suudi Arabistan, Cezayir, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Ürdün, Tunus, Filistin, Fas, Katar, Mısır, Lübnan, Bahreyn ve Umman.


Ticaret Borsaları ve Sanayi ve Ticaret Odalarıyla Yaptığımız Görüşmelerde Neler Konuştuk?
26-30 Ekim tarihlerinde ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde gerçekleşen YÖREX Fuarı'nda Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden gelerek stand açan Ticaret Borsaları ve Sanayi ve Ticaret Odaları'yla HotelEquipment ve FoodProduct fuarlarımızın tanıtımı üzerine görüşmeler yaptık. 

Bu yıl 7'incisi gerçekleşen YÖREX fuarında ANFAŞ olarak kendi standımızı açarak HotelEquipment ve FoodProduct fuarlarımızın tanıtımı için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Etkinliklerimiz kapsamında görüştüğümüz Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Turhan ALTINEL, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı sayın Erdal ÇİFTÇİ, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yusuf KEYİK, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ertuğrul Ziya ÇETİNTAŞ, Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sayın A.Bahri ERDEL, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mahmut HİÇYILMAZ ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Dış İlişkiler Müdür Yardımcısı Sayın Oğuz SANDIKÇI'yı standımızda ağırlayarak HotelEquipment ve FoodProduct fuarlarının verimli işbirlikleri için doğru hedefleri bulacak fuarlar olmaları konusunu görüştük ve kendilerinden fuarlarımız için üyelerine duyuru yapma ve bültenlerle destek verme sözü aldık.

ANFAŞ ailesi olarak kendilerine teşekkür eder, görüşmelerimizin sağlam işbirliklerine dönmesini temenni ederiz.


123...6»
destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler