Haberler > 2015 Yılı

Bilişim Sektöründe Hızlı Adımlarla İlerleyen Atlasnetwork Fuarımızda...
Bilişim Tecrübe ve Uzmanlık Gerektirir…

Firmamız; Siber güvenlik, Yazılım, Donanım, Network, Kamera sistemleri, PDKS ve Bariyer Sistemleri ile bilişim sektöründe

hızlı adımlarla sektörün liderleri arasındaki yerini almaya başlamıştır. Yürüttüğümüz anahtar teslim projelerimiz de bunların göstergesidir.

Titiz ve başarılı çalışmalar sonucu yazılım ve donanım servis desteği alanlarında kurumsal ve bireysel müşterilerine daha iyi ve

kaliteli servis vermeye devam ediyoruz.

Hedeflerimizden bazıları:

§  Sunulan servis kalitesini yükseltmek,

§  Müşteri ile iletişimin iyileştirilmesi ve beklentilerin yönetilmesi,

§  Müşteri ihtiyaçlarını doğru anlama, doğru servis ve destek ile müşteri tatminin sağlanması,

§  BT servislerinin erişilebilirliğinin artırılması,

§  Servis sunulan müşterilerin güveninin artırılması,

Amacımız, müşterilerimizi yarı yolda bırakmadan, önce hizmet önce memnuniyet felsefesiyle müşteri portföyümüzü genişletmek

ve profesyonel kadromuzla müşterilerimize olabilecek en hesaplı ve kesin çözümler üretmek istiyoruz.
Sürmene Bıçakçılık Anfaş Hotel Equipment Fuarı'nda.
 Sürmene'de bıçak ve kesici aletlerin imalatı M.Ö. 2500 yıllarına uzanmaktadır. Doğu Karadeniz bölgesinde antik çağda işletilen çok sayıda demir madeni vardı. Bu madenlerden iki tanesi de Sürmene de “Koyun yatağı” ve “Kale” mevkiinde faaliyet göstermiştir. Madenlerin etkisi ile Sürmene de kesici alet imalatı üzerine yılların birikimiyle bir kültür oluşmuştur.  Antik çağdan itibaren bu yöreye yerleşmiş olan tüm milletler kesici aletler imalatının,  kendilerinden bir şeyler katarak geliştirilmesini sağlamışlardır. Sürmene de bugün Kumanit köyü adı ile bilinen yere Orta Asya dan gelerek yerleşmiş Kuman  Türk’leri de   metal işlemeciliği  konusundaki tecrübelerini   Sürmene deki oluşuma aktarmışlardır. Mevcut demir madenleri uzun zaman önce kapanmasına rağmen metal işlemeciliğindeki ustalık başka yerlerden malzeme temini yapılarak günümüze kadar ulaşmıştır. 
 “Sürbısa” firmasının 4500 yıllık süreçteki yeri son yüzyıla denk gelmektedir. 1920 yılında ev atölyeleri şeklinde imalata başlayan dedelerimiz bu işi 1978 yılına kadar el işçiliğine dayalı olarak getirmişlerdir. Fakat tamamen el işçiliğine dayalı imalat günün taleplerini karşılamakta yetersiz kalınca bıçakçılık sektörü gerileme içerisine girip ustaların bıçak imalatını bırakıp büyük şehirlere göç etmeleriyle bitme aşamasına gelmişti. Yenilenme çalışmaları doğrultusunda bıçak imalat sektörünün çocukluktan beri yani 1950 li yıllardan bu yana  içinde olan Abdul KARALI , Dursun KÖRALİOĞLU ve Atilla KARALI bir ortaklık yaparak babalarından öğrendikleri teknikleri teknolojiyle destekleyerek 1985 yılında “Sürmene Bıçak Sanayi” ni kurdular.  Ev Atölyeleri şeklinde imalatı yapılan bıçakların bu şekilde daha sistemli ve yurt geneline hitap edecek şekle gelmesi ile bitmekte olan bıçak imalatı tekrar yükselmeye başlamıştır.  1996 yılında “Sürmene Bıçakçılık ve Tıbbi Aletler San. Ve Tic. A. Ş.” (Sürbısa) kurulana kadar  el işçiliği ve düşük teknolojik makineler  içeren imalat şeklinde üretim yapıldı.  Sürbısa ; “Sürmene Bıçak Sanayi” ni ve  bölgemizde faaliyet gösteren imalatçıları da içine alarak 1996 yılının sonunda çok ortaklı bir yapıya dönüşerek, KOSGEB’ inde desteğiyle   4.500 yıllık kültür ve son teknoloji makineleri harmanlamak suretiyle yeni bir teknik oluşturarak Bıçak imalatına farklı bir boyut getirdi.
 “Sürbısa” olarak kuruluşumuzdan bu güne kadar geçen süre içerisinde kaliteli bıçak üretimi için gerekli  ne varsa yapmaya çalıştık.  Ürettiğimiz her ürünün aynı standartta olması için  büyük özen gösterdik. Ucuz mal üretip çok satma yöntemini hiçbir zaman kullanmadık. Bıçaklarımız ucuz olsun diye ne kaliteli malzeme kullanmaktan , ne en temiz işçiliği yapmaktan ne de devlete karşı olan vergi yükümlülüklerimizden hiçbir zaman kaçınmadık.
 Bunlardan dolayı bıçaklarımız piyasadaki bıçaklara göre daha pahalı olabilir fakat benzer kaliteye sahip bıçakların dörtte biri fiyatındadır. Bıçak imalatında hangi malzeme kullanılıyorsa hepsinin en iyisini ve sağlığa en zararsızını kullandık. Hiçbir zaman hurda malzeme almadık.  Ürünlerimizi asla seri imalat mantığıyla üretmedik. Her ürünü  teker  teker  en hassas kontrollerden geçirdikten sonra kullanıma sunduk. İmalatımızda elle standart olması imkansız ağır işler bilgisayar kontrollü makineler yardımıyla , usta eli hassasiyeti gereken aşamalar (Bileme gibi) tamamen elle yapılmaktadır. Ürünlerimizin biri de aynı bini de aynı olması için gerekli ne varsa yapmaktayız. 
 “Sürbısa” markası kalitesiyle beraber öne çıktıktan sonra ülkemizde “Sürbısa” ya  benzer markalar ve üzerine  sadece “SÜRMENE”  ve marka değeri olmayan numaralar ve yazılar basılan  bıçaklar Çin de ve yurt içinde düşük kaliteli imal edilerek   değerinin çok üzerinde satılarak tüketiciler mağdur durumda bırakılmaktadır.  Satın aldığınız bıçakların üzerinde “Sürbısa” markasını ve horon oynayan iki kişiden oluşan logosunun olmasına önemle dikkat ediniz.                 
 Satışa sürülen ürünlerimiz belirtilen kullanım koşullarına  dikkat edildiği sürece ömür boyu garantilidir. Bıçaklarımız ;  izlemiş olduğumuz farklı üretim sistemi sonunda yurt içinde ve yurt dışında aranılmakta  ve talep görmektedir. Yurt dışına yapılan satışlarla ülkemize döviz girdisi sağlanmaktadır.  
 Değerli müşterilerimiz ; sizler her şeyin en iyisine ve güzeline layıksınız. Bıçak konusunda da  bizde üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışmaktayız. Yeni fikirlerinizi ve değerli eleştirilerinizi her zaman beklemekteyiz. 
Saygılarımızla…                           

Bünyesinde bir çok prestijli otelleri barındıran, Marmara Satınalma Platformu, 27. Anfaş Hotel Equipment Fuarına Çıkartma Yapacak.
Marmara satınlama Platformu üyeleri katılımcılarla direk iletişim kurarak karşılıklı avantaj sağlamak istiyorlar. Bu anlamda Satınalma Platformu üyeleri;
Hyatt Regency İstanbul Ataköy, Mövenpick Hotel İstanbul, Barcelo Eresin Topkapi Hotel, Taksim Otelcilik A.Ş., The Marmara Hotels, The Marmara Taksim Oteli, Tulip Hotels, M-Galery By Sofital, Radisson Blu Tuzla, Kaya Ramada Plaza İstanbul, Elite World Hotels

 27. Anfaş Hotel equipment fuarında  13 – 16 ocak tarihleri arasında b2b görüşmeleri yaparak, satınalmalarını gerçekleştirecektir. 

 
Anfaş Hotel Equipment Fuarı Yurtiçi ve Yurtdışı Roadshow Programları İle Tanıtıldı.
Anfaş fuarları, kış aylarında Türkiye'nin 12 büyük şehrinden direk uçuşu olan, yurt dışından ise Eylül -Mayıs ayları arasında 50 ülke ve 255 şehre karşılıklı uçuş imkanına sahip olan Antalya'da, yeni bir tanıtım atağı başlattı. “Antalya'yı kışın keşfedin" (Discover Antalya in Winter )” sloganıyla başlatılan “Yurtiçi ve Yurt Dışı Roadshow Tanıtım Programı” kapsamında bu 50 ülke hedef olarak belirlendi. Yeni yıla Antalya’nın kış turizmi fırsatları, tarihi ve doğal güzelliği, sağlık, gastronomi, golf, kayak, spa – antiaging gibi programlarıyla dolu dolu giren Antalya fuarları, iş ve tatili birleştiren imkanlarla sektöre damgasını vuruyor. Programın yurtdışı etabında 15 kurum ve kuruluştan oluşan “Antalya Fuarları ve Kış Turizmi Yurtdışı Tanıtım Komitesi” Azerbaycan ,Ürdün , Katar   gibi 50 ülkede görüşmeler gerçekleştiriyor. Türkiye'de ise 2 Eylül'de Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve  Anfaş Fuarcılık koordinasyonu ile 40 kurumdan oluşan “Antalya Fuarları Danışma Kurulu” işbirliği ile yurtiçinde 18 ili kapsayan Roadshow tanıtım toplantıları düzenlendi.

20 Ülkeden Satınlama Heyetleri
Ekonomi Bakanlığı, Anfaş Hotel Equipment Fuarına özel Almanya, Azerbaycan, BAE, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Irak, İran, İtalya, Katar, Kazakistan, Kosova, KKTC, Makedonya, Mısır, Nijerya, Rusya, Suudi Arabistan, Tunus, Ürdün den oluşan toplam 20 ülkeden satın alma heyeti programı düzenleyecek. 
Ayrıca İtalya, Almanya ve Dubai ülkeleri, temizlik ve otel ekipmanları  firmaları ürünlerini ve hizmetlerini sergilemek üzere fuarda direk katılımla stant açacaklar.  Fuara  bu yıl Ürdün'den Four Seasons Oteli Satınalma Direktörü, Tunus'tan Khaled Affes İş Geliştirme Müdürü, Katar'dan Sharq Village and Spa (Ritzcarlton) Satınalma Direktörü, Darwish Trading Co.  Proje Müdürü, İtalya'dan Desmon SPA İhracat Müdürü, Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kazakistan'dan  heyet, Kazakistan Ticaret ve Sanayi  Odası'ndan heyet, Kazakistan Otelciler Birliği, Kazakistan Dedeman Oteli F&B Müdürü, Mayar Hospitality Services firması müdürü, Turkuaz Group (mutfak ve çamaşırhane ekipmanları) Direktörü, Azerbaycan'dan Kafkas Otelleri vb gibi yüzlerce profesyonel  yurtdışı  ziyaretçisi  olarak katılacaklar.

VIP Görüşmelerde Anfaş Hotel Equipment Fuarı Büyük Başarı Yakaladı.
Profesyonel ziyaretçi katılımın bu denli yüksek olduğu Anfaş Hotel Equipment fuarında otellerin  üst düzey yöneticilerine yönelik olarak özel Vıp görüşmeler gerçekleştirilecek. 3 yıldır fuar bünyesinde düzenlenen VIP görüşmelere bu yıl ilk kez  İstanbul da Movenpick , Pera Palace ,Eresin Barcelo Topkapı, Rotana Grup, Dedeman Bostancı,  Radisson Blu Şişli ,Ramada Harbiye , Bilek Otel, Avangart Hotels , Crown Plaza  Hotel   vb  yaklaşık 70 otelin satınlama  temsilcileriyle Marmara Satınalma Platformu üyeleri  de grup olarak dahil oldular.  Marmara satınlama Platformu üyeleri katılımcılarla direk iletişim kurarak karşılıklı avantaj sağlamak istiyorlar. 
Fuara yurtdışından gelen ziyaretçilerin de katılımcı firmalarla görüşeceği B2B programında bu sene ilk defa düzenlenecek Hotel Design Show etkinliğine katılan mimarlarda katılımcı firma ve yatırımcılarla B2B görüşme yapacaklar. 
Mar Yapı , Işıklar İnşaat , Atlas Yatırım gibi büyük otel yatırımcıları da Anfaş Hotel Equipment Fuarında B2B ye katılacaklar. 
Bu sene resmi kurumların sosyal tesisleri satın almalarını Anfas Hotel Equipment Fuarı’ndan yapacaklar.  TSK, Ticaret Sanayi Odaları, Öğretmen Evleri , Hakim Evleri ve Polis Moral Evleri  Anfaş Hotel Equipment Fuarını  ziyaret edecek olan resmi kuruluşlardan sadece bir kaçı.TÜYİBDER – Tüm yiyecek İçecek Bölümleri Temizlik ve Malzeme Teminatçıları Derneği üyeleri ise  heyet olarak fuara katılacaklarını bildirdiler .

8. Altınkep Aşçılar Yarışmasına Binlerce Şef Katılıyor
Anfaş Fuarcılık işbirliği ile Türkiye Aşcılar Federasyonu önderliğinde Şefler Birliği’nin organize ettiği “Uluslararası Altın Kep Aşçı Yarışması Hotel Equipment Fuarı  esnasında gerçekleştirilecek.
Yurtiçi Ve Yurtdışından binlerce şefin buluşma noktası olacak “ULUSLARARASI ALTINKEP AŞÇI YARIŞMASI” Türkiye’deki Tüm Aşçı Dernekleri’nin ve yurtiçi ve yurtdışından binlerce şefin katılımıyla gerçekleştirilecektir. 
Mutfak sanatı ve aşcılık mesleğine büyük katkı sağlayan yarışma fuar süresinde Fuar alanı içerinde özel olarak ayrılan özel alanda düzenlenecek

Geleneksel Yöresel Tatlar Buluşması
Türkiye’deki yöresel lezzetlerin öne çıkarılması, sektörde ve ülkede bu konu ile ilgili farkındalık yaratılması amacıyla Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) bu sene de “Geleneksel Yöresel Lezzetler Buluşması” etkinliğini gerçekleştirecek. İlk defa 2015 yılında başlanan etkinlik, bu kez 13-16 Ocak 2016 tarihleri arasında Anfaş Otel Ekipmanları Fuarı’nda devam edecek. Etkinlikte, 32 kuverlik restoranda 4 günlük fuar süresince Türkiye'nin farklı yörelerinden orjinal reçeteler ile hazırlanmış ürünler, katılımcıların beğenisine sunulacak. Her gün farklı bir bölge mutfağının sahne alacağı etkinlikte, her bölgeye ait 6-8 çeşit yemek kişiye özel tabak sunumları ile katılımcılara takdim edilecek. Açık mutfakta ise Taşpakon’a bağlı bölgesel federasyonlar olarak 1. gün, Doğu Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu, 2. gün İç Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu, 3. gün Karadeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu ve 4. gün Ege-Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu ile Marmara Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu ortak olacak şekilde her gün farklı bir bölge mutfağı yöresel lezzetler sergilenecek.
123...26»
destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler