Haberler > 2014 Yılı

Ağırlama ve Konaklama Sektörünün 26. Buluşmasına Ev Sahipliğini Üstlenen Fuarımız Hazırlıklarını Başarıyla Tamamladı.
Bu önemli sorumluluk için neler yaptığımızı paylaşmak istedik e-bültenimizde sizler ile…

Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanımızın açıklamasından alınan bilgiye göre; 26 yıl önce 150 bin yatak ve 2.5 milyon turist ağırlayan ülkemiz,  2014 yılında, 35 milyon turist ve 1.5 milyon yatak sayısına ulaşmıştır. Ve  turist sayısı bakımından dünya sıralamasında “TÜRKİYE” 13 yıl içinde 20. sıradan 6. sıraya yükselmiştir.

Ülkemizin turizmdeki bu gelişim sürecinde yer aldığımız için gururluyuz, mutluyuz.

Her yıl, katılımcı ile ziyaretçinin en doğru biçimde bir araya getirme çalışmalarımızdan önemli birkaç örnek vermek gerekir ise;  aktiviteler (7. Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması, 3. Housekeeping Olimpiyatları, sektörel seminerler), iş bağlantılarını arttırmak için düzenlediğimiz VIP İkili İş Görüşmelerimiz, Yurtkur, Polisevleri, Otelci Birlikleri, DMO, Vilayetevleri gibi ağırladığımız gruplara özel firma sunumları, ekibimiz tarafından karşılanan ziyaretçilerimizin bizzat firma stantlarına ziyaretleri…daha birçok çalışma...

26 yıldır buluşma noktası olan fuarımız yeni akımların, fikirlerin, ekipmanların, aktivitelerin,  ürün ve hizmetlerin bir araya geldiği uluslararası bir buluşma noktasıdır.  

Sizde gelin bir parçası olun, bizlere eşlik edin.

Arzu YÜNGÜL
Fuar Direktörü

Anfaş Hotel Equipment Fuarı 26 yıldır Sektörün En Önemli Buluşma Platformu
21 – 24 Ocak 2015 tarihleri arasında Antalya Expo Center da açılacak  26. Anfaş Hotel Equipment  Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas  Fuarında ziyaretçi rekoru kırılacak.

5 yıldızlı otel genel müdürleri ve satın alma müdürleri,  renovasyona giren otellerin yöneticileri, yeni yatırım firmalarının satın alma müdürleri ile proje müdürleri, zincir restoranların yöneticileri, özel randevulu olarak ve VIP salonda düzenlenen görüşme programıyla katılımcı firmalarla birebir görüşecekler.

Yeni otel yatırımlarına hız veren Gürcistan ‘ın Batum ve Tiflis Bölgelerinde geniş otelci gruplarıyla Anfaş Hotel Equipment Fuarını ziyaret etmesi bekleniyor. Anfaş Ziyaretçi departmanı yetkililerinin Tiflis ve Batum bölgesindeki renovasyon yapacak  ve yeni açılacak otellerin yetkilileri ile bire bir yaptıkları görüşmelerin sonucunda Marriott Tiblis Hotel , Courtyard Marriott Hotel ,Tiflis Radisson Blue ve yapım aşamasında olan Tiflis İntercontinental ve yenilenmeye giren Sheraton Hotel bu otellerden  bazıları. 
 
Ayrıca Bakü’nün 2 yıldır yapılanma sürecine giren Business City bölgesinde yer alan oteller ve Bakü’nün en büyük otellerinden Four Seasons Hotel ,  JW Marriott Absheron Hotel , Bakü Kempinski Hotel , Hyatt Regency Bakü Hotel, Fairmont Hotel yöneticileri fuarımızı ziyaret ederek VIP görüşmelere de katılacak otellerden.. 

Arap dünyasıda Anfaş Hotel Ekipmanları fuarında olacak.Bahreyn’den Zallaq Resort Hotel ve Ritz Carlton Hotel ,Katar’dan yine Ritz Carlton ve Wyndham Grand Hotel, Pakistan’dan Ramada WorldWide Hotel  fuarımıza geliceklerini bildirdiler.

Anfaş Hotel Equipment 2015 fuarında Balkan Otelleri çıkartma yapacak 5000 ‘in üzerinde yeniden yapılanma sürecine girmiş oteliyle  Arnavutluk , Makedonya , Kosova , Sırbistan , Bosna Hersek  80 kişilik heyetle Fuarı ziyaret edecekler. 

Balkan ülkeleri’nin  yep yeni  modern oteller inşa ederek ve mevcut otellerimizi restore ederek  turizm çıtaları yükseltme hedefinde oldukları biliniyor. 


Geçen senede fuarı ziyaret ederek ikili iş görüşmelerine katılan  İtalyan Despon Spa firması ve  Tunuslu büyük otel proje danışmanlığı firması   Khaled Affes  yöneticileri otellerinin inşaat ve dizaynı için ve Zincir otellerin  yurtdışı genişleme planları için tekrar Anfaş Hotel Equipment fuarını ziyaret edecekler. Ayrıca Gürcistan Mikrofinancial Organization  kendi otelleri  için , Fransız AD-KLIM  firmasıda yeni yapılacak büyük restoranları  için katılım yapacaklardır.

Hotel Equipment fuarı, tüm otel ve endüstri sektörü için  büyük bir iş platformu oluşturacaktır. Her yıl hem katılımcısı hem de ziyaretçisi açısından son derece verimli sonuçlar doğuran fuarımız,  bu yıl da otel ve endüstri sektörünün Türkiye'deki buluşma noktası olma geleneğini sürdürecektir. 

Bu keyifli ve verimli organizasyonda yerinizi almak için geç kalmayın.

21-24 Ocak 2015 de görüşmek üzere…

Işıl ARIKAN
Uluslararası Satış ve Ziyaretçi Sorumlusu 

26. Hotel Equipment Fuarımızın 81 İlden ve Kurumlardan Ziyaretçi Haberleri...
POLİSEVLERİ, ÖĞRETMENEVLERİ, HAKİMEVLERİ, SİLAHLI KUVVETLER, KARAYOLLARI, DEVLET SU İŞLERİ ANFAŞ HOTEL EQUIPMENT’DA

Polisevi bu sene satın almalarını gerçekleştirmek için Anfas Hotel Equipment’da olacak. 21- 24 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek dev organizasyona ziyaretçi olarak katılacak olan Polisevi, bu verimli organizasyondan yine maksimum fayda sağlayacağına inanıyor. Geçen yıl bir çok alımını fuarımızdan yaptığını ve bu yıl içinde alımları için fuarı beklediklerini belirttiler.
Öğretmenevleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri her yıl olduğu gibi tüm Türkiye’de bulunan sosyal tesislerin yöneticilerinden oluşturdukları heyetlerle fuarımızı ziyaret edecekler.  
Anfaş Hotel Equipment fuarı bu sene de önemli kurum ve kuruluşlardan gelecek olan ziyaretçileri ile beklentilerin üzerinde bir organizasyon olacak. DEVLET MALZEME OFİSİ ANFAŞ HOTEL EQUIPMENT FUARINDA 

21-24 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Anfaş Hotel Equipment bu sene de ziyaretçisi ile göz dolduruyor. Bunun yanı sıra Devlet Malzeme Ofisi fuarda açacağı bir stand ile katılımcılarla buluşmaya hazırlanıyor. 


ZİNCİR OTELLERİN TERCİHİ YİNE ANFAŞ HOTEL EQUIPMENT FUARI

Binin üzerinde 5 yıldızlı, 4 yıldızlı tesisin bulunduğu bir ilde Antalya'da düzenlenen Hotel Equipment Fuarı doğal olarak başta Antalya'daki otel yöneticileri ve Hilton, Dedeman, Mövenpick, Swiss, Sheraton, Marriott, Divan, Holiday Inn, Titanic, The Marmara, Xanadu, Taksim Otelcilik, Kempinski, Ramada, Wyndham, Radisson, Zorlu, Abacı gibi grup otellerin Genel Müdürleri ve Satınalma Yöneticileri her yıl olduğu gibi tercihini Anfaş Hotel Equipment Fuarından yana kullandıTUYİB 26. ANFAŞ HOTEL EQUIPMENT FUARINDA

Tüm Yiyecek İçecek Bölümleri Temizlik ve Malzeme Teminatçıları Derneği TUYİB bu yıl Anfaş Hotel Equipment Fuarında açacağı standı ile tüm sektöre ulaşmayı planlıyor. Seçkin otellerin steward şeflerinden oluşan 10 kişilik bir heyet ile fuarımızda yerini aldı. 


EN SEÇKİN RESTORANLAR

The House Cafe, Big Chefs, Num Num, Leman Kültür, Sushico, Lucca, Mid Point, Deniz Restoran’ın Operasyon Müdürleri ve Satınalma Yetkilileri Anfaş Hotel Equipment Fuarını ziyaret edecek zincir ve seçkin restoranlardan sadece bazıları. Ayrıca TURES (Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçileri Derneği) Yönetim kurulları ve üye restoranların işletme sahiplerinden oluşan 25 kişilik bir heyet ile fuarımızı ziyaret edecekler.Ağırlama ve Konaklama Sektörünün bu en önemli buluşmasında; Hastaneler, Üniversiteler, Alışveriş Merkezleri ve Catering firmalarının yetkilileri ile  Teşvik Alan Firmalar (Kollejler & Oteller), Renovasyona giren Oteller, Yatırım Şirketleri Yöneticileri de fuarımızı ziyaret edecekler.  
Siz de sektörün bu verimli ve etkili organizasyonda; Anfaş Hotel Equipment Fuarının 26. yılında yerinizi almak için gecikmeyin.


Saygılarımla,

Canan DAĞYAR
Yurtiçi Ziyaretçi Temsilcisi

Anfaş Hotel Equipment Fuarı Uluslararası ve Ulusal Basında Tanıtılıyor...
Tanıtımı 1 sene önceden başlayan 26. Anfaş Hotel Equipment Fuarı Atlas Jet Havayolu Dergisi Jet Life , 25 in üzerinde sektörel yayın, bölgesel ve ulusal gazete ve Açıkhava reklamlarıyla yoğun bir şekilde tanıtılıyor. 

Dünyanın 44 ülkesine dağılan sektörel dergi  Laundry & Cleaning Magazine  ve Avusturya  , Belçika , Çek Cumhuriyeti , Danimarka , Finlandiya , Fransa , Almanya , Yunanistan , İrlanda İtalya Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, Rusya, İspanya,  Polonya  ve İngiltere haber ajanslarının geçtiği İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Fransızca bültenlerimizle tüm Avrupa'ya ulaştık. 

Bahreyn , Mısır , İran , Irak , Lübnan , Libya , Ürdün, Kuveyt, Umman , Filistin , Katar , Suudi Arabistan , Sudan, Suriye , Tunus , Birleşik Arap Emirlikleri ,  Yemeni ajanları tarafından gönderilen arapça bültenlerimizle Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya, Azerbaycan , Kazakistan , Kırgızistan , Ukrayna ve Rusya ajansları tarafından Rusça olarak gönderilen bültenlerimizle Avrasya'ya ulaştık.  

Aralık ayı boyunca Hürriyet , Sabah ve Dünya gazetelerinde ulusal haberlerimiz yayınlandı. Fuara katılan tüm firmalarımızın  isimleriyle  birlikte Hürriyet Gazetesi ulusaldan hedef profesyonel ziyaretçilerimize ulaştık. 

Facebook sayfamızla ve e-bültenlerimizle  her gün fuarımızla ilgili tüm gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. https://www.facebook.com/hotelequipment

Ve fuara sayılı gün kala televizyon , radyo , gazete, Açıkhava reklam – haberlerimizle ve sektörel yayınlarda dağılan davetiyelerimiz ile tüm ziyaretçi ve katılımcılarımızı kucaklıyoruz. Yeniden ve bir kere daha Anfaş Hotel Equipment Fuarımıza Hoşgeldiniz.


Zeynep Güngör Batova 
Kurumsal İletişim ve İdari Yönetmeni 

VII.Uluslar Arası Altın Kep Aşçılar Yarışması
VII. Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması Yarışma Bilgileri
Türkiye Aşçılar Federasyonu ve Antalya Mutfak Şefleri Birliği Derneği ANFAŞ İş Birliği İle Gerçekleştirilecek Olan Türkiye VII. ALTIN KEP AŞCILAR Yarışması


Tarih : 21-24 Ocak 2015
Yer : ANFAŞ 

Katılım Davetiyesi

Katılımcılar ekte bulunan ‘yarışma katılım formunu’ eksiksiz ve tam olarak doldurur. Hazırlanan formların 12./01./2015 tarihine kadar Antalya Mutfak Şefleri Birliği Derneği merkez ofisine iletilmesini rica ederiz.

Yarışma müracat formunu indirmek için tıklayın..
Yarışma kontenjanlarının aşılmaması bakımından katagorilerde yarışmaya  hak   kazanan  yarışmacıların isimleri 15.ocak.2015 tarihinde  www.seflerbirligi.com  adresinden duyurulacaktır. Bu  duyurudan sonra  yarışmalara başka  yarışmacı  alınmayacaktır.
 
Katılım Payı
Yarışmaya  Müracatların  ardından  yarışmaya  hak  kazanan  yarışmacılarımız  15.0cak 2015  tarihinden itibaren Katılım payı  olan Yarışmalara  katılacak olan yarışmacılar  katılım  payı ödemelerini   Antalya mutfak şefleri  birliği    hesabına   yatıracak olup yarışma  günü organizasyon  komitesine  katılım payı  banka makbuzlarını ibraz edeceklerdir. Katılım payı makbuzu ibraz  edemeyen  yarışmacılar  organizasyon komitesi  masasından makbuz  karşılığında yarışma  katılım payı  ödeyerek  alabilirler.

Antalya Mutfak Şefleri Birliği Hesap  Numarası   
Garanti Bankası: Manavgat şubesi
Hesap Adı : Mutfak Şefleri Birliği Derneği
Hesap ve Şube No:  115  6298257
Hesap İban No : TR54 0006 2000 1150 0006 2982 57

İrtibat 
Adres : Aspendos Bulvarı Yeşilova Mah No:198 kat 2 Daire 3 Muratpaşa/ANTALYA 
Telefon : 0 542 767 64 58
E-mail : info@seflerbirligi.com
 
Yarışmacıların Sakınması Gereken Konular
Tüylü Kuşlar
Yenmez materyal kullanımı
Maydanoz ve su teresi ile dekorasyon
Servis tabaklarının aşırı dolu olması
Şekillendirilmiş heykeller
Çok fazla heykel kullanımı
Daha önceki sunumun, jüriye tekrar sunumu
Tarafınızdan hazırlanmamış sunumlarla katılım
Bir yiyeceğin don yağ ile yerleştirilmesi

Aşağıdaki Noktalara Dikkat Ediniz!
Tamamıyla orijinal ve yeni fikirler
Garnitür ile süsleme
Kullanışlı porsiyon büyüklükleri
Sunumun görünüşünün bozulmadan korunması
Düzgün renk, kıvam ve lezzet kombinasyonu
Doğal lezzet görünümlü bir sunum
Taze malzemelerin kullanılması
Yemeğin servis tabağının kenarında sunumu
Kağıttan kol vb kullanımı
Pişirme yöntemlerinin tekrar tekrar gösterimi
Aşırı yiyecek renklerinin kullanımı
Plastik süs ve çiçek kullanımı
Karartılmış gümüş kullanımı
Kızarmış yiyecekler dışında tabak kağıdı kullanımı

Profesyonel Dürüstlük
Jüriyi, çalışmaların yardımsız olarak gerçekleştirildiği ve adil rekabet ruhu içersinde tamamlandığı konusunda ikna etmek katılımcıların sorumluluğundadır. 

Teşhirlerin Getirilmesi
Tüm teşhirler, belirtilen saat ve günde getirilmelidir. Katılımcıların teşhirlerini yarışma komitesinin tahsis edeceği yerlere koymalıdır. 

Getirilen Malzemelerin Güvenliği
Yarışmacıların yanlarında getirmiş olduğu ekipmanlar, tabaklar vs. güvenliği için tüm önlemler alınmakla beraber, her malzeme kişilerin kendi sorumluluğundadır. Malzemelerin kaybolmasında veya hasar görmesinden ötürü yarışma komitesi herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. 

Jüri Değerlendirmesi
Jüri değerlendirmeleri yarışmalar ile ilgili bilgilerin ekindedir.

Sonuçların Açıklanması
Sonuçlar  aynı  Gün   yarışma bitiminde açıklanacaktır. 2.lik  ve 3.lük ödülleri yarışma alanında   verilecektir. Yarışma birincilerinin ödülleri 24 ocak 2013  tarihinde  Gala ve Ödül Töreni programı çerçevesinde  verilecektir.

Yarışmacı Üniformaları
Her katılımcı yarışmalara kendi üniformaları ile iştirak edecektir. 

Menü Reçetelendirme
Katılımcılar yarışacakları menülerin reçetelerini logosuz ve otel ibaresi yer almayan kağıda yazmaları ve yarışma günü Organizasyon Komitesine teslim etmeleri gerekmektedir. 

 
 
 
21, OCAK 2015 YARIŞMALARI     ( 1 GÜN )
1. YARIŞMA
Yarışmanın Adı : Genç Aşçılar Yarışması 
Yarışmanın Tarihi : 21  Ocak 2015
Yarışma Saati : 08:30 Toplanma Ve Kayıt Kabul
Yarışmacı  Sayısı :.90 Yarışmacı İle Sınırlıdır
Katılımda Yaş Sınırı : (18 =24 Arası )
Bu yarışmanın katılım bedeli her birey için 20 TL dir
Yarışmacıların Yaş Sınırına Uymasını Yarışma Komitesi Önemle Rica Eder. Yarışma Komitesi Görevlisinin Kimlik Sorma Yetkisi Vardır.
Bu Yarışmaya Bireysel Katılım Kabul Edilecek Olup,. Her Bir Yarışmacı 1 (Bir) Saatlik Sürede Biri Jüriye Diğeri Standa Olmak Üzere 2 (İki Ana Yemek Tabağı) Tabak Hazırlayacaktır. Turnike Sistemi Uygulanan Bu Yarışmada Yarışmacılar Kullandıkları İstasyonu Bir Sonraki Yarışmacıya Düzgün Ve Temiz Şekilde Bırakacaklardır. Yarışmacıların Yapacakları Yemekte Her Türlü Malzemeyi Çiğ Ve Temizlenmiş Olarak Kendileri Getirecektir. Tüm Yarışmacılar Yapacakları Yemeklerin Reçetelerini Logosuz Ve Otel İbaresi Yer Almayan Bir Kağıda Yazarak Organizasyon Sekreterliğine Teslim Edecektir. Yarışmacılar Yarışmaya Kendi Üniformaları İle Katılacak Olup, Sunum Tabakları Ve Ekipmanlarını Kendileri Getirecektir. Yarışmacıların Yarışma Günü 08 30 Da Kayıt Kabul Masasında Olmaları Gerekmektedir.
Genç Aşçılar Kategorisi Jüri Değerlendirme Kriterleri
 Yenilik 0/25 Puan yenilikçi Düzende Hazırlanmış Ve Daha Önce Sunulmamış Bir Ana Yemek Olmalı
Sunum 0/25 Puan Tabak Seçimi Ve Sunumu Yemekle Doğru Orantıda Olmalı Porsiyonlara Dikkat Edilmeli Tabak Ve Yemek Isısına Dikkat Edilmeli
 Profesyonellik 0/25 Puan Çalışma  Şekline  Hijyen Ve Düzen Konusunda Dikkat Edilmeli Verilen Süreye Sadık Kalınmalı Öncenden  Hazırlanan Ürünler Sadece  Ön Hazırlık Şeklinde Olmalı İşlenmiş Hiçbir Ürün, Sos Veya Garnütür Kullanılmamalı     lezzet 0/25 puan  Sindirimi Kolay Ürünler Seçilmeli Ve Ağızda Bıraktığı    Tat  Güzel Olmalı 
Bu Yarışmanın Puanlama DeğerlendirmesiToplam 90/100 Puan Üzeri Puan Alan Birincilik 
Toplam 80/90 Puan Üzeri İkincilik  
Toplam 70/80 Puan Üzeri  Üçüncülük Derecesi İle Ödüllendirilir
Bu Yarışmanın Toplam Para Ödülü 3000 TL Dir
1.Kupa Bir Adet  Bir Adet Madalya 1500TL 
2. Kupa Bir Adet Bir Adet Madalya 1000TL 
3. Kupa Bir Adet Biradet Madalya  500TL
4. Bir Madalya

2 .YARIŞMA   ( 1 GÜN )

Yarışmanın Adı : Üniversiteler Yarışıyor 
Yarışmanın Tarihi : 21 Ocak 2015
Yarışma Saati : 08:30 Toplanma Ve Kayıt Kabul
Yarışma Ekip Sayısı : 40 (Kırk ) Ekip İle Sınırlıdır.
 
Bu yarışmanın katılım payı ödemesi yoktur.

Bu Yarışmaya Üç Kişlik Ekip Katılım Kabul Edilecek Olup, Bu Yarışmada Yarışmacılar Biri Jüriye Diğeri Sunum Masasına Olmak Üzere 1 Saatlik Süre İçerisinde Daha Önce Kendisinin Belirlediği Ana  Yemekten 2 Şer (İki Şer) Adet Hazırlayacaklardır.. Yarışmacılar Yapacakları Yemeğin Reçetesini Logosuz Ve Otel İbaresi Yer Almayan Kağıda Yazarak Organizasyon Sekreterliğine Yarışma Sonrası Teslim Edeceklerdir. Yarışmacılar Kendi Üniformaları İle Saat 08: 30 Da Kayıt Kabul Masasında Olacaklardır. Turnike Sistemi Uygulanan Bu Yarışmada Yarışmacılar Kullandıkları İstasyonu Bir Sonraki Yarışmacıya Düzgün Ve Temiz Şekilde Bırakacaklardır. 

 Ünüversiteler Yarışıyor Kategorisi Jüri Değerlendirme Kriterleri
 Yenilik 0/25 Puanyenilikçi Düzende Hazırlanmış Ve Daha Önce Sunulmamış Bir Ana Yemek Olmalı
 Sunum 0/25 Puan Tabak Seçimi Ve Sunumu Yemekle Doğru Orantıda Olmalı Porsiyonlara Dikkat Edilmeli Tabak Ve Yemek Isısına Dikkat Edilmeli
Profesyonellik 0/25 PuanÇalışma Şekline Hijyen Ve Düzen Konusunda Dikkat Edilmeli Verilen Süreye Sadık Kalınmalı Öncenden Hazırlanan Ürünler Sadece Ön Hazırlık Şeklinde Olmalı İşlenmiş Hiçbir Ürün, Sos Veya Garnütür Kullanılmamalı
 Lezzet 0/25 Puan Sindirimi Kolay Ürünler Seçilmeli Ve Ağızda Bıraktığı   Tat Güzel Olmalı
Bu Yarışmanın Puanlama Değerlendirmesi
Toplam 90/100 Puan Üzeri Puan Alan Birincilik 
Toplam 80/90 Puan Üzeri İkincilik  
Toplam 70/80 Puan Üzeri  Üçüncülük Derecesi İle Ödüllendirilir
Bu Yarışmanın Toplam Para Ödülü 3000 TL Dir
1.Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya  1500TL 
2. Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya 1000TL 
3. Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya 500TL
4.Üç Madalya
 
 
 
 
3,YARIŞMA  ( 1 GÜN )
Yarışmanın Adı : Sebze Oymacılığı 
Yarışmanın Tarihi : 21 Ocak 2014
Yarışma Saati : 08:30 Toplanma Ve Kayıt Kabul
Yarışma Ekip Sayısı : 20 (Yirmi)Ekip İle Sınırlıdır
Bu yarışmanın katılım bedeli her ekip  başına 20 TL dir
 Canlı performans Ekip yarışması
Kendisi Dahil 3 Kişilik Ekibi İle Bu Yarışmaya Kabul Edilecek Olup Organizasyon Komitesinin Temin Edeceği 180 Cm Ebatlarında  Masada 3 Saatlik Süre İçerisinde Hazırlayacağı Bal Kabağı, Karpuz,Japon Turpu Vb Oluşan Kombinasyonlarını Sergileyecektir Yarışmacılar Kullanacakları Ürünleri Yarışma Alanında İşleyecek Olup Ürünlerin İşlenmiş Olarak Getirilmesi Halinde Yarışmacı Ekibi Diskalifiye Edilecektir .Yarışmacı Her Türlü Kullanacakları Malzemeyi Sebze Meyve ,Bal Kabağı ,Bıçak Oyma,Gereçlerini Sunum Tepsilerini Masa Örtülerini Ve Skörtlerini Kendileri Getirecektir Yarışmacılar Üniformalı Olarak Yarışma Günü 08.30 Da Kayıt Kabul Masasında Olacaktır .
Sebze Oymacılığı  Kategori Değerlendirme Kriterleri
Yenilik 0/25 Puanyeni Sitil Ve Şekilde Hazırlanmış Ve Tasarlanmış Olmalı
 Komposizyon 0/25 Puantasarımda Ve Sunuş Da Yenilikçi Olunmalı
 Profesyonel Hazırlık 0/50puan Verilen Süre İçerisinde Düzenli Ve Tertipli Çalışılmalı Dağınıklık Ve Göze Çirkin Gelecek Yığıntılardan Uzak Durulmalı )Yapılan Çalışmada Herhangi Bir Çalışma Hatası  Olmamalı
Bu Yarışmanın Puanlama Değerlendirmesi
Toplam 90/100 Puan Üzeri Puan Alan Birincilik 
Toplam 80/90 Puan Üzeri İkincilik  
Toplam 70/80 Puan Üzeri  Üçüncülük Derecesi İle Ödüllendirilir
Bu Yarışmanın Toplam Para Ödülü 3000 TL Dir
1.Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya 1500TL 
2. Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya 1000TL 
3. Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya 500TL
4. Üç Madalya

 
 
 
 
22,OCAK 2015  YARIŞMALARI  ( 2 GÜN )
1. YARIŞMA
Yarışmanın Adı : Turizm Otelcilik Okulları
Yarışmanın Tarihi : 22 Ocak 2015
Yarışma Saati : 08:30 Toplanma Ve Kayıt Kabul
Yarışma Ekip Sayısı :. 60 Ekip İle Sınırlıdır
Bu Yarışmanın Katılım payı ödemesi yoktur
Bu Yarışmada Yarışmacıların    Kuzu Veya  Çupra  Balığı nı Ana Ürün Olarak  Kullanma Zorunluluğu Vardır. Her Ekip Malzemelerini Yanında  Kendileri  Getireceklerdir.
Bu Yarışmaya Üç Kişilik Ekip Katılım Kabul Edilecek Olup, Bu Yarışmada Yarışmacılar  (Bir) Saatlik Sürede Biri Jüriye Diğeri Standa Olmak Üzere 2 (İki Ana Yemek Tabağı) Tabak Hazırlayacaktır. Turnike Sistemi Uygulanan Bu Yarışmada Yarışmacılar Kullandıkları İstasyonu Bir Sonraki Yarışmacıya Düzgün Ve Temiz Şekilde Bırakacaklardır. Yarışmacıların Yapacakları Yemekte Her Türlü Malzemeyi Çiğ Ve Temizlenmiş Olarak Kendileri Getirecektir. Tüm Yarışmacılar Yapacakları Yemeklerin Reçetelerini Logosuz Ve Otel İbaresi Yer Almayan Bir Kağıda Yazarak Organizasyon Sekreterliğine Teslim Edecektir. Yarışmacılar Yarışmaya Kendi Üniformaları İle Katılacak Olup, Sunum Tabakları Ve Ekipmanlarını Kendileri Getirecektir. Yarışmacıların Yarışma Günü 08 30 Da Kayıt Kabul Masasında Olmaları Gerekmektedir
Turizm Otelcilik Okulları  Kategorisi Jüri Değerlendirme Kriterleri
 Yenilik 0/25 Puanyenilikçi Düzende Hazırlanmış Ve Daha Önce Sunulmamış Bir Ana Yemek Olmalı
Sunum 0/25 Puan Tabak Seçimi Ve Sunumu Yemekle Doğru Orantıda Olmalı Porsiyonlara Dikkat Edilmeli Tabak Ve Yemek Isısına Dikkat Edilmeli
 Profesyonellik 0/25 Puan Çalışma  Şekline  Hijyen Ve Düzen Konusunda Dikkat Edilmeli Verilen Süreye Sadık Kalınmalı Öncenden  Hazırlanan Ürünler Sadece  Ön Hazırlık Şeklinde Olmalı İşlenmiş Hiçbir Ürün, Sos Veya Garnütür Kullanılmamalı  
  Lezzet 0/25 Puan Sindirimi Kolay Ürünler Seçilmeli Ve Ağızda Bıraktığı    Tat  Güzel Olmalı 
Bu Yarışmanın Puanlama DeğerlendirmesiToplam 90/100 Puan Üzeri Puan Alan Birincilik 
Toplam 80/90 Puan Üzeri İkincilik  
Toplam 70/80 Puan Üzeri  Üçüncülük Derecesi İle Ödüllendirilir
Bu Yarışmanın Toplam Para Ödülü  3000 TL Dir
1.Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya 1500TL 
2. Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya 1000TL 
3. Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya 500 TL
4. Üç Madalya
2. YARIŞMA  ( 2 GÜN )
Yarışmanın Adı : Mutfakta Güzel Sanatlar
Yarışmanın Tarihi : 22 0cak 2015
Yarışma Saati : 08:30 Toplanma Ve Kayıt Kabul
Yarışma Ekip Sayısı : 40 (Kırk) Ekip İle Sınırlıdır.
Bu yarışmanın katılım bedeli her ekip  başına 20 TL dir
Kendisi dahil 3 (Üç) Kişilik ekibi ile bu yarışmaya katılım kabul edilecek olup, organizasyon komitesinin temin edeceği 180 cm ebatında masada  veya yarışmacıların kendilerinin getirmeleri durumunda  Max 1,5 metre boyu  1 metre genişliği aşmamalıdır..4 saatlik sürede hazırlayacağı kombinasyonları, Şeker maket ,çikolata , badem ezmesi ,yağ. hamur v.s sergileyeceklerdir. Bu yarışmada yarışmacılar birleştirilmiş kombinasyonlar yapabilecekleri gibi örneğinin sadece şeker maketi veya çikolata ile de yarışabilir. Yarışmacılar kullanacakları ürünleri yarışma alanında işleyebilecekleri gibi tesislerinden hazır olarak ta getirebilirler. Yarışmacılar her türlü kullanacakları, bıçak, oyma gereçleri, sunum tepsileri, masa örtüsü ve skörtlerini kendileri getireceklerdir. Yarışmacılar üniformalı olarak yarışma günü 08 30 da Kayıt Kabul Masasında olacaklardır.
Ürünler hiçbir şekilde yapay malzeme kullanılmadan yapılmalıdır yapay malzeme kullanılan ürünler değerlendirilmeye alınmayacaktır
Bu kategorinin jüri değerlendirme kriterleri
 
yenilik 0/25 puan
Daha önce hiçbir yerde sunulmamış olmalı
komposizyon 0/25 puan
Tasarım ve sunuşta yenilikçi olunmalı
profesyonellik 0/50 puan
Yapılan çalışmada herhangi bir ustalık hatası olamamalıuygun boyutlarda dengeli olmalı
Bu yarışmanın puanlama değerlendirmesi
Toplam 90/100 puan üzeri puan alan birincilik 
Toplam 80/90 puan üzeri ikincilik  
Toplam 70/80 puan üzeri  üçüncülük derecesi ile ödüllendirilir
Bu yarışmanın Toplam para ödülü 3000 TL dir
1. kupa bir adet üç adet madalya 1500TL 
2. kupa bir adet üç adet madalya 1000TL 
3. kupa bir adet üç adet madalya 5.00TL
4. Üç Madalya
 
3. YARIŞMA  ( 2 GÜN )
YARIŞMANIN ADI : MİNİ SOĞUK BÜFE YARIŞMASI 
YARIŞMANIN TARİHİ : 22.0CAK 2015
YARIŞMA SAATİ : 08:30 TOPLANMA VE KAYIT KABUL
YARIŞMA EKİP SAYISI : 25 (YİRMİ BEŞ) EKİP İLE SINIRLIDIR.
Bu yarışmanın katılım bedeli her ekip  başına 20 TL dir
Kendisi dahil 3 (Üç) kişilik bir ekip ile hazırlayacağı 8 kişilik büfe sunum aynası + bir adet sunum tabağı ve 6 kişilik 6 farklı minimalist soğuk sunumlar  oluşan mini bir büfe hazırlanmış olarak getirilip 180 cm ebatlarında bir stantda sergileyecektir. Yarışmacı kendine özel yaptırmış olduğu 180 cm ebatlarını geçirmeyecek şekilde sunum büfesini veya masasını, ya da buna özel hazırlatmış olduğu sunum standını getirmekte serbesttir. Şayet bu imkanı yoksa masa örtüsü, skört vs. getirmek suretiyle Organizasyon Komitesi tarafından 180 cm ebatındaki bir adet masa verilecektir.. 
Yapılan soğuk başlangıçların içerikleri logosuz bir kağıda reçetelenmiş olarak getirilip, organizasyon sekreterliğine teslim edilecektir.

Yarışma  kategorisi jüri  değerlendirme kriterleri
yenilik 0/25 puan İştah açıcı, sade, zarif ve modern stille hazırlanmış bir tabağın görsel etkisi  
Kompozisyon 0 /25 puanBesin değeri dengeli, modern tatlılarla uyumlu, renk ve tat   açısından uyumlu pratik sindirilebilir ve hafif olma
doğru sunum 0/25 puanklasik yemekler orijinal tariflere uygun olmalı. besinin doğru hazırlanışı,doğru yapılmış jölelemeler, et ve balık için doğru kızartma yöntemleri
                   düzenleme / pratik servis 0/25 puantemiz ve dikkatli servis, görünüm etkisi

Bu yarışmanın puanlama değerlendirmesi
Toplam 90/100 puan üzeri puan alan birincilik 
Toplam 80/90 puan üzeri ikincilik  
Toplam 70/80 puan üzeri  üçüncülük derecesi ile ödüllendirilir
Bu yarışmanın Toplam para ödülü 3000 TL dir
1.kupa bir adet üç adet madalya 1500TL 
2. kupa bir adet üç adet madalya 1000TL 
3. kupa bir adet üç adet madalya 500TL
4. üç madalya

 
 
23,OCAK 2015 YARIŞMALARI  ( 3 GÜN )
1. YARIŞMA
Yarışmanın Adı : Yılın Altın Şefi
Yarışmanın Tarihi: 23.Ocak 2015
Yarışma Saati : 08:30 Toplanma Ve Kayıt Kabul
Yarışma Ekip Sayısı : 30 (Otuz ) Ekip İle Sınırlıdır. 
Bu  Yarışmanın Ekip  Liderinin Aşçı Başı (Executive Chef)  veya Aşcıbaşı Yardımcısı (Sous Chef )Olma Zorunluluğu  Vardır.
Bu yarışmanın katılım bedeli her ekip  başına 50 TL dir
Kendisi Dahil 3 (Üç) Kişilik Ekibi İle, Kendisinin Belirleyeceği Başlangıç Yemeği Ana Yemek. Ve Tatlıdan Oluşan 3 (Üç) Course Menünün 1.5 (Bir Buçuk) Saat İçerisinde Biri Jüri Değerlendirmesine, Diğeri Sergilenmek Üzere İkişer Tabak Hazırlanması, Pişirilmesi Ve Takdim Edilmesi Şeklinde Gerçekleştirilecektir.Yarışmacı Aynı Zamanda Tüm Ürünleri Kendisi Çiğ Ve Temizlenmiş Olarak Getirecektir. Yarışmacılar Yarışmaya Kendi Üniformaları İle Katılacaktır. Yarışmacılarda Pozisyon Sınırlaması Olmayacaktır. Menünün Reçetesinin Logosuz Ve Otel İbaresi Yer Almayan Bir Kağıda Yazılmış Olarak Yarışma Günü Organizasyon Sekreterliğine Teslim Edilmesi Gerekmektedir. Yarışmacıların Kayıt İçin 08 : 30 Da Kayıt Kabul Masasında Hazır Bulunmaları Gerekmektedir.
Turnike Sistemi Uygulanan Bu Yarışmada Yarışmacılar Kullandıkları İstasyonu Bir Sonraki Yarışmacıya Düzgün Ve Temiz Şekilde Bırakacaklardır. 
Yılın Altın Şefi Kategorisi Jüri  Değerlendirme Kriterleri
Yenilik 0/25 Puan
Yenilikçi Düzende Hazırlanmış Ve Daha Önce Sunulmamış Bir  Yemek Olmalı
 Sunum 0/25 Puan
 Tabak Seçimi Ve Sunumu Yemekle Doğru Orantıda Olmalı Porsiyonlara Dikkat Edilmeli Tabak Ve Yemek Isısına Dikkat Edilmeli
 Profesyonellik 0/25 Puan
Çalışma Şekline Hijyen Ve Düzen Konusunda Dikkat Edilmeli Verilen Süreye Sadık Kalınmalı Öncenden Hazırlanan Ürünler Sadece Ön Hazırlık Şeklinde Olmalı İşlenmiş Hiçbir Ürün, Sos Veya Garnütür  Kullanılmamalı
Lezzet 0/25 Puan  Sindirimi Kolay Ürünler Seçilmeli Ve Ağızda Bıraktığı Tat Güzel Olmalı
Bu  Yarışmanın Puanlama  Değerlendirmesi En Yüksekten  Aşağı Doğru Değerlendirilecektir.
Yarışmanı  Toplam Para Ödülü  5000 TL dir

1. kupa bir adet üç adet madalya  2500.TL 
2. kupa bir adet üç adet madalya  1500TL 
3. kupa bir adet üç adet madalya  1000TL
4.Üç Madalya


2. YARIŞMA  ( 3 GÜN )

Yarışmanın Adı : Yılın Altın Pastacı Yarışması 
Yarışmanın Tarihi : 23 0cak 2015
Yarışma Saati : 08:30 Toplanma Ve Kayıt Kabul
Yarışma Ekip Sayısı : 30 (Otuz ) Ekip İle Sınırlıdır.
Bu yarışmanın katılım bedeli her ekip başına 20 TL dir
 Yarışmacı ekip Lideri  dahil 3 kişiden oluşmaktadır.
4 Çeşit Farklı Hazırlanmış 6 Kişilik Şekerlemeler, Çay Keki, Petitfours, Cheese Kek, Şekilli Kurabiyeler Veya Adet Pastalar (  Jürinin Test Etmesi İçin Her Birinin Önüne Tabakla 1 Ad Konmalı )
1 Ad Klasik Turta  ( Yenilikçi Ve Dekoratif Anlamda Güzel Olmalı )
Dekoratif Başlık( Serbest Konu Ve Ürün Seçilmeli ) Boyutu En Fazla 60 Cm Uzunluğunda ( Sadece Yenilebilir Ürünle Yapılmalı )
Jüri Değerlendirmelerini Kategori Değerlendirme Kriterleri
 
Yenilik 0/25 Puan
  İştah Açıcı, Sade, Zarif Ve Modern Stille Hazırlanmış Bir  Tabağın Görsel Etkisi 
Kompozisyon 0 /25 Puan
Renk,Tat,Pratiklik Ve Sindirilebilirlik Açısından Uyumup
Profesyonel Hazırlık 0 /25 Puan
Yiyeceklerin Günümüz Modern Pastacılıkla Uyumu
Lezzet   0/ 25 Puan
 Sindirimi Kolay Ürünler Seçilmeli Ve Ağızda Bıraktığı   Tat Güzel Olmalı
Bu  yarışmanın puanlama  değerlendirmesi
Toplam 90/100 puan üzeri puan alan  birincilik 
Toplam 80/90 puan üzeri  ikincilik  
Toplam 70/80 puan üzeri  üçüncülük derecesi ile ödüllendirilir 
Bu yarışmanın Toplam para ödülü 3000 TL dir
1.kupa bir adet üç adet madalya 1.500 TL 
2. kupa bir adet üç adet madalya 1.000 TL 
3. kupa bir adet üç adet madalya 500 TL
4.Üç Madalya


3. YARIŞMA  ( GÜN )
Yarışmanın Adı : Modern Türk Mutfağı Yarışması 
Yarışmanın Tarihi : 23 0cak 2014
Yarışma Saati : 08:30 Toplanma Ve Kayıt Kabul
Yarışma Ekip Sayısı : 40 (Kırk) Ekip İle Sınırlıdır.
Bu  Yarışmanın Ekip  Liderinin Aşçı Başı (Executive Chef)  veya Aşcıbaşı Yardımcısı (Sous Chef )Olma Zorunluluğu  Vardır.
Bu yarışmanın katılım bedeli her ekip  başına 40 TL dir
Kendisi Dahil 3 (Üç) Kişilik Ekibi İle, Kendisinin Belirleyeceği Türk Mutfağına Ait Başlangıç Yemeği, Ana Yemek Ve Tatlıdan Oluşan 3 (Üç) Course Menünün 1.5 (Bir Buçuk) Saat İçerisinde Biri Jüri Değerlendirmesine, Diğeri Sergilenmek Üzere İkişer Tabak Hazırlanması, Pişirilmesi Ve Takdim Edilmesi Şeklinde Gerçekleştirilecektir. Yarışmacı Aynı Zamanda Tüm Ürünleri Kendisi Çiğ Ve Temizlenmiş Olarak Getirecektir. Yarışmacılar Yarışmaya Kendi Üniformaları İle Katılacaktır. Yarışmacılarda Pozisyon Sınırlaması Olmayacaktır. Menünün Reçetesinin Logosuz Ve Otel İbaresi Yer Almayan Bir Kağıda Yazılmış Olarak Yarışma Günü Organizasyon Sekreterliğine Teslim Edilmesi Gerekmektedir. Yarışmacıların Kayıt İçin 08 : 30 Da Kayıt Kabul Masasında Hazır Bulunmaları Gerekmektedir.Turnike Sistemi Uygulanan Bu Yarışmada Yarışmacılar Kullandıkları İstasyonu Bir Sonraki Yarışmacıya Düzgün Ve Temiz Şekilde Bırakacaklardır.

Modern Türk Mutfağı  Kategorisi Jüri Değerlendirme Kriterleri
Yenilik 0/25 Puanyenilikçi Düzende Hazırlanmış Ve Daha Önce Sunulmamış Bir Yemek Olmalı
 Sunum 0/25 Puan  Tabak Seçimi Ve Sunumu Yemekle Doğru Orantıda Olmalı Porsiyonlara Dikkat Edilmeli Tabak Ve Yemek Isısına Dikkat Edilmeli
 Profesyonellik 0/25 Puan Çalışma Şekline Hijyen Ve Düzen Konusunda Dikkat Edilmeli Verilen Süreye Sadık Kalınmalı Öncenden Hazırlanan Ürünler Sadece Ön Hazırlık Şeklinde Olmalı İşlenmiş Hiçbir Ürün, Sos Veya Garnütür Kullanılmamalı
Lezzet 0/25 Puan   Sindirimi Kolay Ürünler Seçilmeli Ve Ağızda Bıraktığı   Tat Güzel Olmalı
Bu Yarışmanın Puanlama Değerlendirmesi
Toplam 90/100 Puan Üzeri Puan Alan Birincilik 
Toplam 80/90 Puan Üzeri İkincilik  
Toplam 70/80 Puan Üzeri  Üçüncülük Derecesi İle Ödüllendirilir
Bu Yarışmanın Toplam Para Ödülü 3000 Tl Dir
1.Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya 1500 TL
2. Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya 1000 TL
3. Kupa Bir Adet Üç Adet Madalya 500 Tl
4.Üç Madalya
Endüstriyel Mutfak Ekipmanlarında POWERPAN markamızla yanmaz ve yapışmaz kaplama ürünlerimizle HotelEquipment fuarındayız

 1986 yılında Türkiye’de endüstriyel ürünler üzerine yanmaz-yapışmaz kaplamaları uygulayan ilk ekibiz.

Endüstriyel mutfak eşyalarında yanmaz ve yapışmaz kaplama
uygulamalarımız / ürünlerimizle (Powerpan®, Powertech®, Güleç Güveç®)
çeyrek asrı geçen sürede edindiğimiz  tecrübelerimizi
kaliteli, ekonomik ve hızlı servisimizle  destekleyerek en iyi çözüm ortağınız olmaya devam etmek istiyoruz.

Yanmaz-Yapışmaz-Yüksek ve Düşük Sıcaklıklarda çalışabilen,
Kimyasal Maddelere Dayanımlı kaplamalar konusunda uzmanlaşan
Kuruluşumuz P.T.F.E., P.F.A., F.E.P., Silikon, Seramik, Granit kaplama ürünlerinin
yanında  AR-GE departmanımızın çalışmaları sonucunda Yüksek Moleküler Yapıya sahip Powertech® serisini üretmiştir.

Hizmet Verdiğimiz Sektörler:

• Gıda (Unlu mamuller, süt endüstrisi vb.)
• Tekstil
• Kimya ve Boya Sanayi
• Kağıt ve Ambalaj
• Otomotiv
• İzolasyon ve Yüzey Koruma

‘PIE PLAYGROUNDS’ Farklı Eğlence ve Oyun Ekipmanlarını Hotel Equipment Fuarında Teşhir Edecek.
Pie Playgrounds olarak, 1999 yılında Bursa'da kurulmuş ve oyun parkı ekipmanları üretimi konusunda sektöründe öncü olmuş bir firmayız. Üretimin her aşamasında, kalite standartları çerçevesinde özenli, titiz ve ciddi bir iş anlayışıyla çalışmaktayız.
 
Kalite ve güvenliğe önem veren, bilinçli müşterilerin tercih ettiği bir marka olmanın verdiği güçle, İtalya, Fransa, Danimarka, Belçika, Hollanda, İspanya ve Yunanistan gibi Avrupa ülkelerinin de aralarında bulunduğu toplam 16 ülkeye ihracat yapmaktayız. Bu anlamda, dünya çapında tanınan ve dünya standartlarında üretim yapan firmamız Türkiye'de de ilklere imza atmıştır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özel tasarımlar, fonksiyonel ve yüksek kaliteli ürünler üreterek sektörümüzün gelişimine katkı sağlamaya devam ediyoruz.

 
Eğlence, Oyun Grubu Ekipmanları Firması ‘Efes Plasgrounds’ Hotel Equipment Fuarı'nda Ürünlerini Sergileyecek. '
Efes Playgrounds, eğlence ekipmanları konusunda uzun yıllardır üretim yapan, tecrübeli ve uzmanlaşmış bir takımdan oluşan, dinamik bir firmadır.
 
Oyun alanları üretiminde, güvenlik ve imalat standartları ayrı bir önem taşımaktadır. Efes Playgrounds, konusunda bilgili, bilinçli ve yeterli alt yapıya sahip bir kuruluştur. Efes Playgrounds, uluslararası yetkili standart ve denetleme kuruluşları tarafından kontrol edilip sertifikalandırılan, EN14960 ve EN1176 normlarına uygun üretim anlayışına sahiptir.
123...25»
destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler