Etkinlikler > HOTEL DESIGN SHOW 2016 > 10 MİMAR, 10 OTEL ODASI İLE TURİZMCİLERİ BÜYÜLEDİ

Kimi Japonların mucize çiçek olarak tanımladığı sakuradan, kimi kırılması zor olan dalları ve uçucu çiçekleri olan mimozadan, kimi ise hoş kokulu ve narin bir yapısı olan yaseminden ilham aldı... Doğanın etkileyici gücünü hayalleri ile buluşturarak otel odası tasarımlarında gelinen son noktayı gözler önüne serdiler... 13-16 ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen Anfaş Hotel Equipment Fuar’ı bir ilke tanıklık etti: Hotel Design Show... Projem Dergisi ile Anfaş’ın organizasyonunu üstlendiği Hotel Design Show, turizmcileri ve mimarları farklı bir platformda buluşturdu. Turizm mimarisi konusunda ünlenen 10 mimarlık ofisi, her biri özgün tasarımlardan oluşan 10 farklı otel odası projesini fuar alanında uygulayarak tam bir tasarım şovuna imza attı.

Turizmin başkenti kabul edilen Antalya da bu yıl 27.si gerçekleşen Hotel Equipment Fuar alanı içerisinde düzenlenen etkinlik, Türkiye’de de ilk kez yapılıyor. Bu nedenle son derece şık otel odası tasarımları hem fuar katılımcıları hem de diğer illerden gelen ziyaretçilerin, turizm yatırımcıların ve sektör profesyonellerin çok büyük ilgisini çekti. Dünyanın en önemli etkinliklerinden olan Expo 2016 Antalya’ya da gönderme yapmak isteyen organizasyon yetkilileri her yıl yeni bir tema ile yinelenecek olan Hotel Design Show 2016’nın bu yılki teması “çiçek” olarak belirlendi. Mimarlık ofisleri de oda tasarımlarında çeşitli çiçeklerden ilham alarak başarılı uygulamalara imza attılar.

Ünlü Mimarlık ofislerine özel davet gönderildi

Hotel Design Show’a, katılım için turizm mimarisinde ünlenen ve yaptığı işlerle başta Antalya olmak üzere Türkiye geneline yayılan çoğu zaman da uluslararası işlere imza atan mimarlık firmalarına özel davetler gönderildi. Kendilerine özel davet giden 10 mimarlık firması, daha önce hiçbir yerde uygulanmamış tamamen özgün tasarımlardan oluşan otel odası tasarımlarını uygulamasını başarı ile gerçekleştirdi. 4 gün süren Hotel Equipment fuarı içersinde Hotel Design Show katılımcılarının projeleri, yurt dışı tasarım fuarlarını aratmayacak nitelikte gerçekleşti.

Her yıl yeni bir tema

Her yıl yeni bir tema ile sürdürülecek olan Hotel Design Show organizasyonunu başarı ile gerçekleştiren Anfaş Fuarcılık ve Projem Dergisi projenin başından itibaren İç Mimar Burak Akay önderliğinde otel odalarında ve iç mekanlarında tasarımın ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi. Uygulamalarda kullanılan yeni malzemeler ise ziyaretçi ve yatırımcıların ilgisini çekti.

13 - 16 Ocak 2016 tarihleri arasında Hotel Equipment katılımcı ve ziyaretçilerine 4 gün boyunca gerçek bir tasarım şovu yaşatan Hotel Design Show mimarları Anfaş fuar direktörü Arzu Yüngül ve Projem Dergisi yayın Koordinatörü Müzeyyen Taşçı tarafından özel bir plaketle ödüllendirildi.

Hotel Design Show’a katılan mimarlık ofisleri

Mısırlıoğlu Mimarlık Tuba Soner Design Office Yeşim Karaca Interiors Works Dual Interiors Detay İç Mimarlık
Artus Design (By Ceos Group) Mimoza Mimarlık Picco Architecture Humay In. De. Co. Diptech
destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler